Ostrava hostí největší turnaj WTA v Česku, ale bez fanoušků

foto Ilustrační foto - Česká tenistka Karolína Plíšková se připravuje na podání ve 2. kole French Open.

Ostrava - V ostravské hale už se objevilo nespočet tenisových hvězd. Před 22 lety v ní slavil titul Američan Andre Agassi, zažila velké fedcupové bitvy a nyní přivítá největší turnaj ženského okruhu WTA na českém území. Narychlo díky koronaviru získaná akce kategorie Premier nazvaná J&T Banka Ostrava Open 2020 nabídne světovou špičku, ale právě kvůli opatřením proti nemoci covid-19 mají fanoušci smůlu a místo do hlediště můžou usednout jen k televizím.

Turnaj je v Česku je jako náhrada za čínské dějiště Čeng-čou. Původně se počítalo i s přítomností diváků, ale nakonec jsou pořadatelé rádi, že se vůbec může hrát, jelikož získali na poslední chvíli výjimku z aktuálního zákazu sportu v zemi.

"Získání turnaje bylo obrovské ocenění práce celého českého tenisu, který jako jeden z prvních v průběhu koronavirové pauzy spustil tenisové dění. A fakt, že ho téhle době zorganizujeme, je pro Česko dobrý signál," řekl Tomáš Petera z Perinvest Group, které byla organizace svěřena společností APG - držitelem licence turnajů WTA.

Nejvýše nasazenou hráčkou turnaje s dotací 528.500 dolarů bude světová pětka Elina Svitolinová z Ukrajiny. Dvojkou pak česká jednička Karolína Plíšková.

Šestá hráčka žebříčku Plíšková po vyřazení už ve 2. kole Roland Garros start zvažovala. "Upřímně, kdyby se nehrálo v Ostravě, sezonu bych ukončila úplně, ale chci se aspoň takhle rozloučit a poděkovat českým fanouškům za podporu v téhle složité době. Štve mě, že u toho nebudete moct být osobně, ale věřím, že si najdete čas alespoň u televize," napsala Plšková na sociální sítě.

Z domácích hráček mají start v hlavní soutěži jistý i Karolína Muchová a Barbora Strýcová a na volnou kartu Kateřina Siniaková a Kristýna Plíšková. Z kvalifikace zkusí z Češek postoupit Marie Bouzková, Tereza Martincová a Barbora Krejčíková. O postup bude usilovat mimo jiné i americká vycházející hvězda CoCo Gauffová.

Z turnaje se kvůli vyčerpání omluvila Petra Kvitová a vypadla i Markéta Vondroušová, protože měla pozitivní test na koronavirus. Z původně přihlášených nepřijdou ani grandslamové vítězky Španělka Garbiňe Muguruzaová, Němka Angelique Kerberová a Sofia Keninová z USA. Senzační vítězka Roland Garros Polka Iga Šwiateková měla hrát kvalifikaci, ale po Paříži ukončila sezonu.

Kvalifikace se bude hrát v sobotu a v neděli, hlavní soutěž začne v pondělí. Finále dvouhry a čtyřhry je na pořadu v neděli 25. října.

Ostravský turnaj je předposlední v letošní zkrácené sezoně. Po něm už by se mělo hrát jen začátkem listopadu v Linci.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 25. ledna 2021

Očekáváme v 13:00 1°C

Celá předpověď