Orwellovy výzvy dnešku, téma konference festivalu Mene Tekel - video

foto

Období komunistického puče, po němž následovalo 40 let vlády bezpráví, násilí a totalitní zvůle, již počtrnácté připomíná festival Mene Tekel. Jeho programy letos propojuje téma Memento George Orwella, autora antiutopických románů 1984 a Farma zvířat. Právě mezinárodní konferenci nazvanou Orwellovy výzvy dnešku, kterou hostil Senát PČR, jakož i předání ceny Pavla Faiereisla Fragmenty paměti, můžete zhlédnout zde z videozáznamu.

Na konferenci vystoupili děkan Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Stanislav Balík, děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kuklík, ředitel Městské knihovny Praha Tomáš Řehák, ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Zdeněk Hazdra, ale také britská překladatelka a znalkyně díla George Orwella Masha Karpová,

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele.

Mezinárodní projekt Mene Tekel pořádá spolek Umění bez bariér. Smyslem akce je především připomínka odkazu obětí nacismu a komunismu. První ročník se konal v roce 2007. Svým názvem festival odkazuje k Bibli a proroctví o zodpovědnosti každého člověka za své činy.

Festival proti totalitě Mene Tekel potrvá do 1. března.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je čtvrtek 3. prosince 2020

Očekáváme v 7:00 -1°C

Celá předpověď