Opel začíná prodávat elektrickou Astru

foto Opel Astra

Dojezd 418 kilometrů má podle oficiálních měření v homologačním režimu WLTP nový elektrický rodinný hatchback Opel Astra. Jeho prodej už německá automobilka zapojená do koncernu Stellantis zahájila na několika vybraných trzích. Do Česka, podle informací mluvčího značky pro Českou republiku Martina Hejrala, dorazí tento model na podzim.

Auto, byť má ve svých útrobách jen průměrně velkou vysokonapěťovou baterii s kapacitou 54 kWh dosahuje příznivé hodnoty spotřeby 14,8 kWh jednak díky sériově montovanému tepelnému čerpadlu a jednak díky nízké hodnotě. Auto má hmotnost 1679 kilogramů, což je zhruba o sto kilogramů méně než v případě stejně velkých konkurenčních elektromobilů.

Zákazníci budou také potěšeni faktem, že auto je schopné docílit maximální rychlosti 170 kilometrů v hodině, což je o deset více než je obvyklé u běžných rodinných osobních elektrických aut.

Baterii vozu lze dobíjet u stojanů se stejnosměrným proudem výkonem až 100 kW, z wallboxů se střídavým proudem pak výkonem až 11 kW.

Sériová výbava je velmi solidní. Například obsahuje dvouzónovou klimatizaci, vyhřívání předních sedaček a volantu, mlhovky, parkovací senzory vpředu i vzadu, kamery zobrazující celé okolí vozu, systémy pro čtení dopravních značek a sledování únavy řidiče a rovněž adaptivní tempomat.

Autonaelektřinu.cz   

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď