Opel chystá do Mnichova nový koncept

foto Koncept nového elektromobili značky Opel

Německá automobilka Opel, která je již několik let součástí koncernu Stellantis, připravila pro mnichovský autosalon na počátek září koncepční vůz.

Jedná se crossover ve velikosti o něco menší než jen Tesla Model Y, který využívá podvozkovou platformu STLA. Na ní bude vyjíždět řada modelů různých automobilových značek, včetně třeba Lancie.

Elektromotory ve voze pohánějí všechna čtyři kola, ale hodnoty výkonu nebo třeba i dojezdu na jedno nabití zatím Opel nezveřejnil. To si pravděpodobně nechá až na mnichovskou premiéru, u které samozřejmě redaktor portálu Autonaelektřinu bude také také.

V interiéru zaujme také do palubní desky zasunovatelný volant, což znamená využití technologie steer-by-wire.

„Opel Experimental nabízí pohled na připravované modely a technologie, na budoucí design, a vůbec na novou éru a budoucnost značky. Tento dechberoucí koncepční vůz ukazuje naši cestu vpřed a znovu ukazuje průkopnického ducha Opelu,“ řekl generální ředitel Opel Florian Huettl.

Opel se na konceptu zřekl využití chromu. Například zdobné lišty, na kterých se tento materiál využíval, nahrazují světelné linky.

Koncepční vůz také dokládá důraz na aerodynamiku, které se konstruktéři značky mimořádně věnovali. Třeba vpředu i vzadu jsou na karosérii vzduchové klapky, zadní difuzor se střídavě zasouvá a vysouvá v závislosti na jízdních podmínkách.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď