On-line nákupy na vzestupu aneb důsledek celosvětové karantény

foto

Pandemie koronaviru změnila nákupní zvyklosti mnoha lidí všech věkových kategorií, a kvůli mimořádným opatřením jsme začali spoléhat na nákupy online. Tři z deseti respondentů průzkumu společnosti CBRE, kteří během karantény začali nakupovat on-line, uvádí, že v nákupech na internetu budou pokračovat i nadále.

Rostoucí tržby z on-line prodejů zaznamenaly nejen e-shopy s potravinami či lékami, ale zákazníci se naučili nakupovat na internetu třeba i stavební materiály. Nákupy potravin online zaznamenaly během začátku koronavirové krize rekordní nárůst o 215 procent, zatímco stavební materiály se těší za rok 2020 stabilnímu třínásobnému růstu. Nezapomínejme ovšem, že e-commerce a nákupy na internetu s karanténou nezačaly. Jedná se o dlouhodobý proces, který byl v roce 2020 urychlen a posunul se do nových rozměrů.

Jak uvádí společnost Nielsen, v roce 2010 si nákupy on-line vyzkoušelo pouze 3 procenta zákazníků, ale v roce 2017 už to byl pětinásobek. Navíc se trend nákupů potravin online dostal i z velkých měst do menších městeček a vesnic, což karanténa také urychlila. Například nákup on-line poctivých českých produktů od lokálních dodavatelů také v posledních letech rostl na oblibě, a zákazníci si během karantény velice oblíbili nakupování čerstvých farmářských produktů on-line.

Výhody nakupování přes internet

A jaké výhody tedy přináší on-line nákupy na internetu, a proč v nich zákazníci i po uvolnění těch nejpřísnějších mimořádných opatření i nadále pokračují?

  • zákazník se nemusí řídit otevírací dobou podniku
  • člověk jednoduše nakupuje z pohodlí domova téměř jakékoliv zboží
  • E-shopy s potravinami vozí jídlo domů i osobám v karanténě
  • On-line obchody nabízejí oproti těm kamenným výhodnější ceny
  • On-line portály ke srovnání cen zajistí přesné informace o nejlepších cenách (mezi takové stránky patří Nákupy Google či zboží.cz)
  • Slevové portály nabízejí neustále aktuální přísun výhodných promo kódů, poukazů a mimořádných akcí (například Promocodius Česká republika nebo Slevomat)
  • Cashback portály vrací zákazníkům procentuální částku za zakoupené zboží (například Tipli.cz či Plná Peněženka)

Nákupy potravin online: hit roku 2020

Začátkem karantény se stalo nakupování potravin on-line velice populární a zákazníci začali objevovat výhody, které jim nákupy on-line přináší. Například on-line obchod kosik.cz nabízí širokou nabídku pečiva, masa, mléčných výrobků, ovoce a zeleniny, mražených výrobků či drogerie. Vše je přehledně připravené k on-line nákupu a obchod má dostupný i program doručení potravin pro osoby v karanténě.

Mezi další on-line oblíbené obchody s potravinami patří rohlik.cz, potravinydomu.cz či svevyhodne.cz. Zatímco tyto obchody nabízí klasické potraviny, někteří zákazníci se rozhodli vyzkoušet i nové produkty, ke kterým by se bez internetu jinak nedostali. Slevy se samozřejmě hodí vždycky, ale v případě takových experimentů přijdou slevové kupóny a poukazy zvlášť vhod. Například slevy na nutriční produkty a prášky známé české společnosti Mana jsou dostupné na slevových portálech - https://promocodius.com/cz/obchody/mana-slevovy-kupon.

Výživové drinky, prášky a rostlinné hamburgery Mana jsou vyvinuté podle posledních vědeckých studií a ingredience pochází z udržitelného zemědělství. Nejedná se o doplňky stravy, nýbrž o stravu, se kterou zákazníci mohou nahradit kompletní jídelníček. Zákazníci mohou také vyzkoušet další zajímavé pokrmy za skvělé ceny od společností jako jsou damejidlo.cz, BrainMarket, Grizly, KetoDiet či Natu.

Promo kódy na kvalitní potraviny a moderní pokrmy různých společností jsou k dostání na slevových portálech za výhodné ceny. Kromě promo kódů jsou na webových stránkách takových portálů nabízené zajímavé vouchery, akce doprava zdarma a speciální slevy, díky čemuž zákazník během nákupu potravin výrazně ušetří. Slevy a akce jsou na slevových portálech neustále aktualizované a jsou rozdělené do přehledných kategoriích.

Když si zákazník on-line nákup vyzkouší, zjistí, že s on-line portály nakoupí za skvělé ceny nejen klasické zboží, ale také zajímavé novinky, se kterými své stravovací návyky zdravě obohatí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 20. března 2023

Očekáváme v 21:00 8°C

Celá předpověď