Omlazený český tým se chystá na SP ve vodním slalomu

foto Mistrovství Evropy ve vodním slalomu, 18. září 2020 v Praze, C1 muži - kvalifikace. Lukáš Rohan z ČR.

Lublaň - Netradičně na podzim začne v sezoně poznamenané koronavirem Světový pohár ve vodním slalomu. První ze dvou závodů, které v kalendáři zbyly, se uskuteční od pátku do neděle ve slovinském Tacenu. Na trať nedaleko Lublaně se chystá i omlazený český tým, protože řada elitních závodníků dala přednost regeneraci před zahájením přípravy na olympijskou sezonu.

Výjimkou je kanoista Lukáš Rohan, který si stříbrem na domácím mistrovství Evropy zajistil letenku na OH v Tokiu. "Rozhodl jsem se startovat kvůli tomu, že ještě mám chuť závodit, protože letošní mezinárodní sezona v podstatě neproběhla - kromě mistrovství Evropy jsme žádný závod neměli. Takže mám chuť se ještě aspoň trochu s ostatními porovnat," uvedl v tiskové zprávě svazu.

Mezi mladé reprezentanty, které příští rok na této trati čeká světový šampionát juniorů a do 23 let, patří také Gabriela Satková. Překvapivá mistryně Evropy mezi kanoistkami bude závodit i na kajaku. "Ráda bych si vyjela finále, ale na zbytek už nemyslím a spíš se snažím předvést dobrý výkon. Což bude víceméně složité, protože jsem na této trati neabsolvovala moc tréninků," uvedla osmnáctiletá Češka, která chce hlavně nasbírat zkušenosti před třiadvacítkovým MS 2021.

Velmi mladé složení bude mít v Česku silná kategorie kajakářů. Budou v ní medailisté z mládežnických šampionátů Tomáš Zima, Jakub Krejčí a Martin Rudorfer. "Znamená to pro mě hodně nových zkušeností. Je to skvělá příležitost potkat se s těmi staršími a zkušenějšími závodníky ze světové špičky, takže se moc těším," pochvaloval si poslední jmenovaný.

Mezi kajakářkami se vedle Gabriely Satkové představí také další mladá závodnice Kateřina Dušková a zkušená Veronika Vojtová. Tu čeká i závod v extrémním slalomu, v němž je úřadující mistryní světa. Mezi kanoisty budou závodit Rohan a Vojtěch Heger. Jedinou českou kanoistkou bude Satková.

Silná bude domácí reprezentace s elitními kanoisty Benjaminem Savšekem a Lukou Božičem, kajakářem Peterem Kauzerem a kajakářkou Evou Tercejlovou. Navzdory pokračující koronavirové pandemii přijela i řada elitních závodníků ze zahraničí. Mezi kajakářkami budou například o úspěch usilovat dvojnásobná mistryně světa Rakušanka Corinna Kuhnleová nebo bronzová olympijská medailistka Brazilka Ana Satilaová.

V pátek jsou na programu kvalifikace. V sobotu se uskuteční semifinále a finále kajakářů a kajakářek a závod v extrémním slalomu, v neděli vyvrcholí soutěže kanoistů a kanoistek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 21. října 2020

Očekáváme v 23:00 7°C

Celá předpověď