Okolí ruského pohraničního města Šebekino je opět pod palbou, tvrdí úřady

foto Ilustrační foto - Bojovníci jedné ze skupin, které se hlásí k dřívějšímu útoku v ruské Belgorodské oblasti, před tiskovou konferencí. 24. května 2023.

Moskva - Šebekinský okres v ruské Belgorodské oblasti sousedící s Ukrajinou je opět ostřelován, uvedly místní úřady. Zároveň vyzvaly obyvatele, aby se schovali do sklepů, napsala agentura Reuters s odvoláním na zprávy ze sociálních sítí.

Ruské město Šebekino a jeho okolí, ležící u hranic s Ukrajinou, se opakovaně staly terčem ostřelování a náletů dronů, které si vynutily evakuaci tisíců obyvatel. V minulých týdnech se staly i cílem nájezdů ozbrojenců, kteří se hlásí k ruským odpůrcům režimu ruského prezidenta Vladimira Putina.

Ukrajinské síly se k útokům na ruské území nehlásí.

Belgorodská oblast, podobně jako další ruské regiony sousedící s Ukrajinou, od začátku ruské invaze poměrně často hlásí útoky na svém území. V oblasti, která mimo jiné sousedí s ukrajinskou Charkovskou a Sumskou oblastí, se podle tamního gubernátora situace v poslední době zhoršila. Gubernátor Vjačeslav Gladkov v posledních dnech takřka pravidelně informuje o ostřelování příhraničního regionu ze strany Ukrajiny.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď