Okamura podpoří Le Penovou v jejím volebním štábu

foto Ilustrační foto - Předsedkyně francouzského Národního sdružení Marine Le Penová (vlevo) a předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura vystoupili 25. dubna 2019 v Praze na tiskové konferenci před demonstrací proti "diktátu Evropské unie".

Praha - Předseda opozičního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura v neděli podpoří francouzskou prezidentskou kandidátku Marine Le Penovou v jejím volebním štábu. ČTK to dnes řekla mluvčí SPD Barbora Šťastná. V pondělí mají politici v plánu společnou pracovní snídani.

Okamura se v Paříži zúčastní sledování sčítání výsledků druhého kola francouzských prezidentských voleb, řekla Šťastná. S Le Penovou má Okamura dlouhodobě dobré vztahy. Šéfka francouzského Národního sdružení v minulosti například dorazila podpořit SPD při zahájení kampaně před evropskými volbami v roce 2019.

Okamura ČTK sdělil, že do volebního štábu Le Penové dorazí na její osobní pozvání. "Jedu podpořit svoji dlouholetou přítelkyni a také jednoho z nejvýznamnějších politiků světa, který razantně a úspěšně prosazuje náš společný ideál - Evropu svobodných národních států, které žijí podle svých evropských a národních hodnot," uvedl.

Ve druhém kole francouzských prezidentských voleb je krajně pravicová politička Le Penová vyzývatelkou současného centristického prezidenta Emmanuela Macrona. Ze zahraničních témat se rozchází zejména v postoji k EU, k euru nebo k NATO. Průzkumy favorizují Macrona, tři dny před volbami měl v různých průzkumech na soupeřku náskok deset až 12 procentních bodů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď