Odstartovala anketa Žebřík, výsledky vyhlásí 8. března v Plzni

foto Ilustrační foto - Vyhlášení 26. ročníku hudebních cen Žebřík se uskutečnilo 9. března 2018 v plzeňském prostoru DEPO2015.

Plzeň - Na webu hudební ankety Žebřík odstartovalo první kolo hlasování veřejnosti, ze kterého do 31. ledna pět nominovaných v každé z deseti kategorií. Druhé kolo se uskuteční od 1. do 28. února a určí pořadí na prvních třech místech v každé kategorii. Držitelé cen budou vyhlášeni na finálovém večeru 8. března v Plzni. ČTK o tom informoval ředitel soutěže Jaroslav Hudec.

Ve 27. ročníku ankety lze hlasovat pro skupinu, album, skladbu, videoklip, zpěváka, zpěvačku, objev, akci, film i pro skandál roku. Totéž platí pro zahraniční část ankety. Slavnostní vyhlášení se bude konat v plzeňském areálu DEPO2015. Během šestihodinové show tři nejlepší umělci v každé kategorii převezmou bronzové sošky z dílny sochaře Václava Česáka.

Součástí udílení cen budou i koncerty. "Jsme rádi, že pozvání přijali vítězové posledního ročníku Tomáš Klus, Mydy Rabycad a poprvé i Divokej Bill. Po dlouhých 12 letech se na Žebříku představí také Gaia Mesiah, lepší než kdy předtím. A velkou ctí pro nás bude přivítat na pódiu Vladimíra Mišíka, který zde oslaví své narozeniny," uvedl k programu hlavní scény Hudec. Chybět nebude ani každoroční DJ stage.  

V loňském ročníku cen Žebřík nejvíce zabodovali zpěváci Tomáš Klus a Michal Hrůza, zpěvačky Ewa Farna, Lenny a Anna K a skupiny Mydy Rabycad a Divokej Bill. Hrůza v hlasování fanoušků zvítězil v kategorii zpěváků, zpěvačkou roku se stala Anna K. Objevem je David Stypka a ocenění pořádajícího magazínu iReport převzal Petr Janda z kapely Olympic.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 17. července 2019

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď