Ocenění za dabing letos získali Vendula Příhodová a Marek Holý

foto Předání Ceny Františka Filipovského, 17. září 2022, Přelouč.Cenu Františka Filipovského za nejlepší mužský herecký výkon v dabingu získal Marek Holý za roli Davida Budda (Richard Madden) v seriálu Bodyguard, v režii Filipa Jančíka.

Přelouč (Pardubicko) - Cenu Františka Filipovského za nejlepší herecké výkony v dabingu získali Vendula Příhodová a Marek Holý. Porota v letošním 28. ročníku hodnotila 98 návrhů ze 46 přihlášených snímků. Společně s tradiční keramickou soškou a pamětními certifikáty si ocenění odvezli z budovy někdejší městské záložny v Přelouči, kde se dnes ceremoniál konal, pamětní medaile s portrétem Františka Filipovského a s logem akce.

Fotogalerie

Vendula Příhodová získala cenu za roli Mirabel ve snímku Encanto v režii Vladimíra Žďánského a Lukáše Jindry. Martin Holý byl oceněn za roli Davida Budda v seriálu Bodyguard, v režii Filipa Jančíka.

Cenu Františka Filipovského za dlouhodobé herecké mistrovství v dabingu, kterou uděluje Herecká asociace, získali a do dabingové síně slávy vstoupili Jana Preissová, Viktor Preiss, Jan Kanyza a Pavel Soukup. Cenu Františka Filipovského za dlouhodobou mimořádnou dabingovou tvorbu, kterou uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, získali v letošním roce Karolina Průšová za celoživotní mistrovství v oboru režie dabingu a Jindřich Matušek za celoživotní mistrovství v oboru dabingový mistr zvuku.

Udělena byla i další ocenění. Zvláštní cenu poroty za dětský herecký výkon v dabingu do 15 let věku dítěte nazvaná Kouzelný prsten si letos odnesla Stella Herfortová za roli Mary ve filmu Tajemná zahrada v režii Aleše Zbořila. Cenu Františka Filipovského za zvuk dabingu získal snímek Síla psa a zvukař Roman Čadek. Za překlad a úpravu dabovaného audiovizuálního díla byli oceněni za seriál Útok v Salisbury za překlad Veronika Kvapilová a za dialogy Pavlína Vojtová.

V Přelouči se udělovaly i další medaile. Cenu Františka Filipovského za mimořádné dabingové zpracování audiovizuálního díla vyhrál snímek Síla psa v režii Ladislava K. J. Nováka a cenu za dabingové zpracování televizních nebo filmových snímků animované a dětské tvorby letos vyhrál film Mimi šéf 2: Rodinný podnik a režisér snímku Jiří Kvasnička. Cenu Františka Filipovského za dabingové zpracování TV seriálu získal seriál Zavolejte porodní sestřičky v režii Martina Veldy.

Ocenění za nejlepší dabing se v Přelouči, kde se herec František Filipovský narodil, udělují od roku 1995. Loni cenu získala Anna Brousková za výkon v roli Charlotte Brontëové ve snímku Očím skryté, oceněný Aleš Procházka propůjčil svůj hlas postavě Manka ve stejnojmenném snímku Mank.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 4. října 2022

Očekáváme v 17:00 12°C

Celá předpověď