Ocenění Nejlepší banka roku 2021 získala Moneta Money Bank

foto Logo Moneta Money Bank.

Praha - Titul Nejlepší banka 2021 získala Moneta Money Bank, nejlepší životní pojišťovnou se stala Komerční pojišťovna a nejlepší neživotní pojišťovnou je opět Generali Česká pojišťovna. Výsledky 13. ročníku soutěže dnes vyhlásily Hospodářské noviny, výzkum a hodnocení provedla agentura Datank.

“Ocenění přináší komplexní srovnání bankovních a pojišťovacích domů působících na českém trhu. Prvenství získává ta banka nebo pojišťovna, která dokáže nabídnout klientům nejvýhodnější produkty a služby, kvalitně s nimi komunikuje, je pro ně dostupná a současně vykazuje dobré hospodářské výsledky, které svědčí o její stabilitě a přínosu pro své akcionáře." uvedl šéfredaktor Hospodářských novin Jaroslav Mašek.

Na druhém místě se mezi bankami umístila Fio banka, třetí byla ČSOB. Druhou životní pojišťovnou byla Kooperativa, třetí Generali Česká pojišťovna. Mezi neživotními pojišťovnami byla druhá ČSOB Pojišťovna, třetí Česká podnikatelská pojišťovna.

Moneta se podle Davida Pavláta z Datanku letos stala nejlepší bankou především díky výborným výsledkům v kritériích hodnotících pohled klienta. K dobrému výsledku ji pomohl i meziroční nárůst tržního podílu v úvěrech. Moneta Money Bank zároveň uspěla i v kategorii klientsky nejpřívětivější banka roku, u které se samostatně hodnotí vstřícnost vůči klientům. Moneta Money Bank toho dosáhla díky tomu, že u klientů zabodovala svými úrokovými sazbami, a to jak na straně úvěrové, tak depozitní.

Komerční pojišťovna se stala nejlepší životní pojišťovnou díky letošním velmi dobrým výsledkům z pohledu klienta i akcionáře. Z pohledu akcionáře jí pomohla především nízká nákladovost a nízké investiční riziko. Z pohledu klienta nejvíce zabodovala v oblasti nabízených služeb a proti minulému roku se zlepšila v kategorii dostupnost a nabídka produktů.

Další tři kategorie ovládla Generali Česká pojišťovna. Obhájila titul nejlepší neživotní pojišťovna roku a klientsky nejpřívětivější neživotní pojišťovna roku a nově se zároveň stala klientsky nejpřívětivější životní pojišťovnou roku. Nejlepší neživotní pojišťovnou se stala díky výsledkům v naprosté většině klientských kritérií.

Hodnotí se tradičně i inovace. Stejně jako minulý rok získala cenu za bankovního inovátora Moneta Money Bank s produktem Nové digitální bankovnictví Internet Banka a Smart Banka. Cenu za pojišťovacího inovátora obhájila i Pillow pojišťovna, tentokrát s produktem Pillow pojištění úrazu a nemoci, které nabízí kompletní rizikové pojištění osob.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 18. ledna 2022

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď