Obrana uzavřela smlouvu na nákup kulometů MINIMI za více než miliardu

foto Sídlo Ministerstva obrany ČR v ulici Tychonova v Praze na snímku z 8. června 2017.

Praha - Ministerstvo obrany uzavřelo rámcovou smlouvu na nákup kulometů MINIMI v hodnotě až 1,12 miliardy korun. Zbraně vyráběné v Belgii armádě dodá česká firma CB SERVIS CENTRUM, uvedlo ministerstvo obrany na svém webu. Součástí smlouvy na nákup až 949 kulometů je i dohoda o pořízení náhradních dílů.

Smlouvu podepsali za ministerstvo obrany náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Lubor Koudelka a za vítěze tendru jednatel společnosti CB SERVIS CENTRUM s.r.o. Lubomír Havelka.

Na základě uzavřené dohody dostane armáda do roku 2025 až 949 kulometů MINIMI v rážích 7,62 a 5,56. Maximální finanční rámec smlouvy byl stanoven na 1,12 miliardy korun včetně DPH.

Dohoda umožňuje podle ministerstva i pořízení náhradních dílů. Díky nim budou po dobu deseti let zabezpečeny opravy zbraní. "Součástí dodávek je i pořízení příslušenství - vysoce sofistikovaných optoelektronických zaměřovačů, souprav zbrojířů, pouzder a obalů," uvedlo ministerstvo.

Úřad dodal, že uzavřením dohody začala závěrečná třetí etapa přezbrojení jednotek české armády "moderní účinnou ruční zbraní".

Belgické kulomety MINIMI již armáda ve výbavě má. Na svém webu uvádí, že je zbraň v současné době zavedena ve výzbroji prakticky všech zemí NATO, zejména Velké Británie, Kanady a USA.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pátek 20. května 2022

Očekáváme v 9:00 26°C

Celá předpověď