Obce na Mělnicku varovaly obyvatele před medvědem, policie stopy nenašla

foto Medvěd. Ilustrační foto. 

Čečelice (Mělnicko) - Obyvatele Čečelic, Dřís a Konětop na Mělnicku dnes obce varovaly, aby dva dny nechodili do volné přírody kvůli možnému pohybu medvěda. Dnes ráno ho mezi obcemi spatřil myslivec, řekl ČTK starosta Čečelic Josef Zemna. Skupina myslivců a policistů oblast dopoledne prohledala a žádné stopy neobjevila, řekl ČTK mluvčí mělnické policie Pavel Truxa.

"Ráno mi volal kolega myslivec, že za Čečelicemi spatřil medvěda. Hned jsem se tam šel podívat, ale protože půda byla zmrzlá a není sníh, nezbyly žádné stopy. Občanům jsme vydali varování, aby se následující dva dny nepohybovali ve volné přírodě," řekl ČTK starosta Zemna, který je zároveň členem místního mysliveckého spolku. Stejné varování dostali také obyvatelé obcí Dřísy a Konětopy.

V tomto období roku není aktivita medvědů obvyklá. "Medvěd má nyní hybernovat, pokud se někde pohybuje, zřejmě bude hladový a zoufalý," sdělil ČTK René Franěk, ředitel Zoo Chleby. Lidem se bude podle Fraňka spíše vyhýbat, nebezpečný by mohl být maximálně domácím zvířatům.

Server novinky.cz, který o události informoval, uvedl, že myslivci už v polovině prosince varovali, že se v lesích kolem Staré Boleslavi může pohybovat medvěd.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je středa 19. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď