O víkendu na silnicích v Česku zemřelo deset lidí

foto Silnici I/3 u Olbramovic na Benešovsku uzavřela 3. června 2023 brzy ráno nehoda, při které zemřel řidič osobního vozu. Narazil čelně do kamionu. ČTK

Praha - Dnešek se s pěti mrtvými na silnicích v Česku zařadil mezi nejtragičtější dny roku. Za víkend je obětí dopravních nehod zatím deset, a to stejně jako před týdnem o posledním květnovém víkendu. Vyplývá to z informací policie. Čísla nemusejí být konečná.

Pět obětí si dopravní nehody v Česku vyžádaly vedle dneška také minulou neděli, o nynější a předchozí sobotě a také 21. dubna. Průběžná celková čísla přitom ukazují zlepšení proti loňskému roku. Letos do konce května na silnicích v ČR zahynulo 171 lidí, což bylo meziročně o pět méně.

Dvě nehody ze současného víkendu byly se dvěma mrtvými. V sobotu dva lidé zemřeli při nárazu osobního auta do stromu u hlavní silnice I/35 mezi Konecchlumím a Úlibicemi na Jičínsku. Dnes odpoledne skončila smrtí dvou lidí srážka dvou motocyklů na silnici I/50 v buchlovských kopcích u Střílek na Kroměřížsku.

V sobotu se další tragická nehoda stala na Lounsku mezi Lubencem a Petrohradem, cyklistka se tam srazila s osobním autem. Další sobotní oběti policejní statistiky hlásí ze Středočeského a Pardubického kraje.

Dnes zemřela i mladá řidička, která ráno s osobním autem narazila do stromu u obce Břehov na Českobudějovicku. Nehodu nepřežila také spolujezdkyně z osobního vozu nedaleko Ivanovic na Hané na Vyškovsku. Motocyklista zahynul po nárazu do plotu v Chlumci na Ústecku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 21:00 18°C

Celá předpověď