O britské punkové skupině Sex Pistols vznikne seriál

foto Ilustrační foto - Sid Vicious (vlevo) a Johnny Rotten z punkové skupiny Sex Pistols na koncertě v kalifornském San Franciscu 15. ledna 1978.

Londýn - Příběh britské punkové skupiny Sex Pistols bude zfilmován jako šestidílný seriál. Natočí ho režisér Danny Boyle, který se proslavil celovečerními filmy jako Trainspotting nebo Oscarem oceněný Milionář z chatrče. Informovala o tom televizní stanice FX. Seriál s pracovním názvem Pistol se má opírat o paměti kytaristy Stevea Jonese.

Natáčení má začít v březnu a role zpěváka kapely Johnnyho Rottena se má zhostit Brit Anson Boon. Kapela Sex Pistols podle Boylea trvale změnila britskou společnost a kulturu.

Sex Pistols se v 70. letech minulého století proslavili songy jako Anarchy in the UK nebo God Save the Queen. Druhá píseň vyvolala pozdvižení v roce 1977, kdy byla britská královna Alžběta II. na trůně 20. rokem. Píseň odvozená od názvu britské hymny začíná slovy "God save the Queen - the fascist regime" (Bůh ochraňuj královnu - fašistický režim). Rozhlasové stanice ji tehdy z loajality vůči panovnici odmítaly hrát.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

-1°C

Dnes je pondělí 18. ledna 2021

Očekáváme v 5:00 -10°C

Celá předpověď