NSA vyplatí olympijským vítězům z Tokia 2,4 milionu korun

foto Letní olympijské hry Tokio 2020, 30. července 2021. Judo, nad 100 kg muži, finále. Lukáš Krpálek z ČR, který porazil Gurama Tušišviliho z Gruzie, se zlatou medailí.

Tokio - Čeští olympijští vítězové obdrží za triumf v Tokiu 2,4 milionu korun, stříbrní medailisté získají 1,8 milionu a za bronz sportovci inkasují 1,2 milionu korun. Prémie v této výši dnes schválila Národní sportovní agentura, která je nově vyplácí namísto ministerstva školství. Výše odměn je shodná s tou, jaká byla při posledních olympijských hrách v Pchjongčchangu. Totožné prémie byly schváleny i pro medailisty z paralympijských her, které budou následovat.

Plnou částku 2,4 milionu korun obdrží dosavadní šampioni judista Lukáš Krpálek, kajakář Jiří Prskavec a střelec Jiří Lipták. V případě deblového tenisového páru Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková činí společná výše odměny 3,18 milionu korun, každá z nich tedy dostane 1,59 milionu korun. Spolu s třemi stříbry (střelec David Kostelecký, kanoista Lukáš Rohan, tenistka Markéta Vondroušová) a jedním bronzem (šermíř Alexander Choupenitch) zatím vyplatí NSA sportovcům za úspěchy v Tokiu dohromady 16,98 milionu korun.

"Sportovci si zaslouží odměny do poslední koruny. Propagace naší země po celém světě, o kterou se zasloužili olympijští medailisté, má pro Českou republiku nevyčíslitelnou hodnotu," uvedl v tiskové zprávě předseda NSA Filip Neusser. "Paralympionici reprezentují naši zemi stejně dobře jako olympionici, proto si dle našeho názoru jednoznačně zaslouží odměny ve stejné výši," dodal.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je neděle 23. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď