Novými členy dozorčí rady ČEZ se stali exšéf ERÚ Košťál a advokát Kučera

foto Sídlo společnosti ČEZ v Praze - ilustrační foto.

Praha - Novými členy dozorčí rady polostátní energetické společnosti ČEZ se stali bývalý šéf Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Vratislav Košťál a advokát Václav Kučera, který v minulosti zasedal v dozorčí radě Pražské plynárenské. Místa v radě byla volná od září. ČTK to dnes sdělil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Dozorčí rada ČEZ mimo jiné volí a odvolává členy představenstva firmy.

Kučeru i Košťála na podzim do dozorčí rady nominovalo ministerstvo financí, které v ČEZ zastupuje stát. O jmenování nových členů dnes rozhodla dozorčí rada energetické společnosti. Zatím s účinností do příštího zasedání valné hromady ČEZ, která se bude konat v příštím roce.

Místa v radě byly uvolněna od začátku září. Na konci srpna totiž skončili Vladimír Černý, Vladimír Kohout a František Vágner, které předtím odvolala valná hromada společnosti. Jedno místo tak zůstává dál volné. Plně obsazená dozorčí rada ČEZ 12 členů. Stát zastupuje osm z nich, zbytek jsou zástupci zaměstnanců. Předsedou rady je nyní Radim Jirout.

ČEZ je největší energetická firma v Česku. Majoritním vlastníkem ČEZ je stát prostřednictvím ministerstva financí, vlastní zhruba 70 procent akcií. O změnách v dozorčí radě rozhodují akcionáři na valné hromadě společnosti, které vesměs končí podle přání ministerstva financí.

Skupina ČEZ za tři čtvrtletí letošního roku zvýšila čistý zisk meziročně z 6,7 miliardy na 52,3 miliardy korun, téměř ho zosminásobila. Za celý letošní rok firma očekává zisk 65 až 75 miliard korun.

sip rdo

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 4. prosince 2022

Očekáváme v 9:00 4°C

Celá předpověď