Novým šéfem hasičů se stal ředitel moravskoslezského sboru Vlček

foto Novým generálním ředitelem hasičského záchranného sboru se stal dosavadní šéf moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček (na snímku).

Praha - Novým generálním ředitelem hasičského záchranného sboru se stal dosavadní šéf moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček. Novinářům to řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který ho dnes uvedl do funkce. Vlček nahradil Drahoslava Rybu, který v neděli skončil na pozici šéfa hasičů po téměř deseti letech. Odešel na vlastní žádost, protože mu uplynulo druhé pětileté funkční období.

Fotogalerie

Vlček byl ředitelem Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje od roku 2016, o rok později ho prezident Miloš Zeman jmenoval do hodnosti brigádního generála. Letos v květnu se stal generálmajorem. Nejvyšší post v hasičském sboru již jednou zastával, v letech 1993 až 1995 byl vrchním požárním radou.

"Moravskoslezský kraj patří k nejlépe vedeným krajským ředitelstvím," prohlásil Hamáček. Vlček podle něj skvěle spolupracuje se samosprávami, a dokázal tak zařídit financování sboru. Na pozici ho doporučila výběrová komise.

"Sbor je v poněkud nelehké situaci," uvedl nový šéf hasičů. Konec koronavirové epidemie je podle něj v nedohlednu. Jeho největší prioritou proto bude zabezpečit finanční zdroje pro hasiče. Velkou chybou by podle něj bylo nyní rozpočet sboru krátit. Například při tornádu či povodních se totiž podle něj ukázalo, že se na hasiče mohou lidé spolehnout, když je jim nejhůř.

Na Rybu chce Vlček navázat především ve výborné spolupráci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému. Dosavadní generální ředitel hasičů odešel na vlastní žádost o několik měsíců dříve, funkční období by mu podle Hamáčka skončilo v prosinci.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 29. července 2021

Očekáváme v 1:00 16°C

Celá předpověď