Nový VW Multivan může být také plug-in hybridem

foto VW - Multivan T7

Nejvýkonnější verzí nové generace velkoprostorového vozu Volkswagen Multivan se stane ta, která využívá pohonné ústrojí typu plug-in hybrid. Vyplývá to z přehledu technických dat, který značka odtajnila souběžně s představením designu vozu.

Fotogalerie

Takový automobil bude mít výkon 160 kW (218 koňských sil), přičemž spalovací část tohoto ústrojí tvoří zážehový přeplňovaný čtyřválec s objemem 1,4 litru. Baterie s kapacitou 13 kWh je uložena v podlaze a zajistí “bezemisní” dojezd přibližně 50 kilometrů. Informace o tom, jakou maximální rychlostí bude možné s tímto vozem jet a jaké je jeho zrychlení, zatím Volkswagen nezveřejnil. Čeká se na oficiální homologaci. I na tu je ještě dost času, protože například do České republiky se auto začne dovážet až v lednu příštího roku.

Kromě této verze bude pochopitelně Multivan k mání rovněž se spalovacími motory. Dva z nich (s výkony 136 a 200 koní) spalují benzín, stopadesátikoňová varianta je dieselem.

Oproti současnému provedení se nový Multivan prodloužil přibližně o sedm centimetrů a rozšířil o necelé čtyři. Naopak výška se skoro o pět centimetrů snížila. V nabídce bude opět také Multivan s prodlouženou karosérií. V takovém případě bude objem nákladního prostoru s vyjmutými všemi sedačkami, s výjimkou těch v přední řadě, přesahovat 4 m3.

Podstatné pro prostor cestujících v kabině je zvětšení rozvoru (o 124 milimetrů na 3124 milimetrů). Místa uvnitř přibylo díky řešení palubní desky. Na té je teď umístěn rovněž volič automatické převodovky, kterou dostanou úplně všechny motorizace jako součást základní výbavy. Také parkovací brzda je elektrická, takže páka té klasické mechanické již nezabírá místo na podlaze.

Autonaelektřinu.cz.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď