Nová Škoda Kodiaq bude jezdit umět i na elektřinu

foto Škoda Kodiaq

Největší SUV automobilky Škoda Kodiaq se příští rok začne prodávat ve své druhé generaci. Redaktor portálu Autonaelektřinu již měl možnost usednout za volanty maskovaných exemplářů a vyzkoušet je na veřejných silnicích ve Francii.

Pod kapoty nových Kodiaqů se opět budou montovat zážehové i vznětové motory. Novinkou v nabídce se ovšem stane verze s pohonem plug-in hybrid. Tuto jednotku tvoří zážehový přeplňovaný čtyřválcový agregát 1,5 TSI, který spolupracuje s elektromotorem. Jejich souhrnný systémový výkon činí 204 koňských sil.

Příjemnou zprávou je, že energii bude elektrický motor čerpat z nové baterie, která má kapacitu 25,7 kWh. Díky tomu bude možné ujet čistě v elektrickém režimu více než stovku kilometrů.

Oproti současnému plug-in hybridnímu systému, který je využíván v současných generacích octavie a superbu se také zlepší dobíjecí výkony. Střídavým proudem bude možné nabíjet výkonem 11 kW a poprvé půjde plug-in hybridní Škodu připojit také ke stojanu pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem. V takovém případě se bude baterie dobíjet výkonem až 50 kW.

Nová Škoda Kodiaq bude v porovnání s tou končící o 61 milimetrů delší. Díky tomu vznikne větší prostor pro cestující uvnitř i jejich zavazadla. Konkrétně zavazadlový prostor v pětimístné verzi přeroste hranici 900 litrů (přesně jde o 910 litrů) a také v sedmimístné variantě bude v případě složené třetí řady sedaček možné převážet náklad o celkovém objemu 845 litrů. Pokud bude šesté a sedmé sedadlo vztyčené, pak zbyde 845 litrů.

Tvůrci vozu zcela přepracovali interiér. Například volič automatické převodovky se nově bude nacházet na sloupku volantu a multimediální systém i další funkce vozu půjde ovládat prostřednictvím trojice velkých kulatých „knoflíků“ na centrální části palubní desky. Nový centrální dotykový displej má úhlopříčku až 12,9 palců.

Mezi nové prvky výbavy patří také schopnost vozu parkovat „na dálku“, když je řidič mimo vozidlu a příslušné pokyny vozu uděluje prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď