Nová Octavia se tvarově přiblíží kupé, ukáže se v listopadu

foto Nová generace Škody Octavia bude vypadat více jako kupé. Automobilka Škoda Auto 17. října 2019 ukázala první skici vozu.

Mladá Boleslav - Nová generace Škody Octavia bude vypadat více jako kupé. Bude mít podlouhlou, plynulou siluetu a výrazné přední i zadní světlomety s tradičními krystalickými prvky. Automobilka Škoda Auto ukázala první skici vozu, jehož světovou premiéru chystá na 11. listopad. Vyplývá to z informací firmy.

"Čtvrtá generace nejprodávanějšího modelu v historii značky Škoda bude díky novému designovému jazyku výrazně emocionálnější a bude spojovat kompaktní rozměry s velkorysou prostorností," uvedla Škoda v tiskové zprávě.

Nová generace Škody Octavia bude vypadat více jako kupé.  Automobilka Škoda Auto 17. října 2019 ukázala první skici vozu. Octavia je pro Škodu klíčový model. Automobilka již dříve avizovala, že nová generace se více přiblíží většímu Superbu. Vedle klasických benzínových a dieselových motorizací a verze na CNG by se v příštím roce měla objevit také jako hybrid.

První Octavia se objevila před 60 lety. V roce 1996 pak na ni navázala výroba novodobé verze Octavie. Celkově bylo těchto vozů dosud vyrobeno přes 6,5 milionu. Letos za první tři čtvrtletí roku Škoda prodala 268.900 octavií, což je meziročně o 9,6 procenta méně.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je čtvrtek 23. ledna 2020

Očekáváme v 7:00 2°C

Celá předpověď