Nová generace elektrické Kony z Nošovic pořádně narostla

foto PR - Hyundai Kona

I když se rovněž nová generace crossoveru Hyundai Kona bude nabízet také se spalovacími motory, představitelé korejské automobilky předpokládají, že podíl elektrické verze brzy přeroste padesát procent. I ta končící se totiž dostala na 40 procent.

Fotogalerie

Stejně jako dosud se Kona s elektrickým pohonem bude vyrábět v Nošovicích. Na výrobní lince ovšem zabere více místa než dosud. Do délky totiž narostla o citelných 175 milimetrů a měří tak od předního po zadní nárazník 4355 milimerů. Díky prodloužení rozvoru je více místa v kabině a zvětšil se také zavazadelník. Jeho objem činí 466 litrů. K tomu je třeba připočíst ještě dalších 27 litrů, které jsou (hlavně pro uložení nabíjecích kabelů) k dispozici pod přední kapotou.

Auto také zvětšilo svoji výšku (o dva centimetry) a šířku (o dva a půl centimetru).

Stejně jako dosud bude mít vůz dvě velikosti pohonných baterií – 48,4 a 65,4 kWh. Ta větší baterie umožní dojezd na jedno nabití v režimu WLTP 490 kilometrů.

Elektromotor pohání vždy pouze přední kola. Verze s menší baterií má výkon pohonné jednotky 114,6 kWh a s tou větší 160 kWh. Točivý moment je v obou případech stejný a dosahuje úrovně 255 Nm.

Do výbavy přibyla řada zajímavých prvků. Mezi nimi například vyhřívaná dvířka dobíjecí zásuvky,  zásuvky pro připojení dalších elektrických spotřebičů uvnitř i vně vozidla, funkce i-Pedal, která umožňuje ve většině jízdních situací ovládání tempa pomocí jediného pedálu i head-up displej.

 Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 19:00 22°C

Celá předpověď