Norští “elektromobilisté” jsou nejvíce spokojeni s Teslami Model 3

foto Ilustrační foto - Tesla Model 3

Norsko je jediná země na světě, kde se již v loňském roce prodalo více elektromobilů než vozů se spalovacími motory. Je tedy jasné, že na tomto trhu jsou zastoupeni prakticky všichni výrobci osobních automobilů využívajících ke svému pohonu výhradně elektřinu, včetně řady čínských.

Současně jsou pro automobilky velmi významné zkušenosti zdejších vlastníků elektrických aut. Výsledky posledního průzkumu spokojenosti, který uspořádala Norská asociace elektromobilů, vychází z odpovědí 15 000 oslovených majitelů elektroaut. Z nich se zapojilo 94 procent.

Po vyhodnocení se ukázalo, že plných 85 procent vlastníků tohoto vozu je bezvýhradně spokojeno se svojí Teslou Model 3. Na druhém místě pak skončila Kia e-Niro, která získala o jedno procento méně těchto nejvyšších ohodnocení.

Oba tyto vozy vysoce převýšily dalších osm z první desítky hodnocených. Tedy třeba třetí Teslu Model X, dále Teslu Model S a Hyundai Kona.

Je také zajímavé, že Kia Soul, což je po technické stránce indentický vůz s modelem Kia e-Niro, skončil až právě na desáté pozici.

Průzkum samozřejmě zmiňuje také opačné spektrum žebříčku – vyhodnocoval totiž, kolik majitelů je se svým elektromobilem totálně nespokojeno. Nejmenší podíl v tomto hodnocení získala opět Tesla Model 3 – pouhá 2 procenta. Už podstatně více negativních ohlasů posbíraly Mercedes-Benz EQC, Tesla Model S, Jaguar I-Pace či již zmiňovaná Kia Soul Electric.

Důvody, proč si lidé v Norsku tak oblíbili Teslu Model 3 jsou podle Unni Berge z asociace pravděpodobně tyto: S Modelem 3 lidé získají vůz, který má přístup k dobré nabíjecí infrastruktuře Tesly a současně má dlouhý dojezd a nestojí zase tak moc.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je sobota 20. srpna 2022

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď