Nizozemka Bolová znovu vylepšila halový světový rekord na 400 metrů

foto Halové mistrovství světa v atletice, 2. března 2024, Glasgow. Femke Bolová z Nizozemska zaběhla světový rekord na 400 metrů

Glasgow - Nizozemka Femke Bolová znovu vylepšila halový světový rekord v běhu na 400 metrů. Ve finále halového mistrovství světa v Glasgow dnes posunula hodnotu historického maxima o sedm setin na 49,17 sekundy a po předloňském stříbru poprvé na této akci vyhrála.

Elitní překážkářka Bolová loni připravila o letitý světový rekord českou běžkyni Jarmilu Kratochvílovou. V této sezoně ze svého času ubrala další dvě setiny na nizozemském šampionátu a vrchol sezony ozdobila dalším historickým zápisem. Nizozemský double doplnila stříbrná Lieke Klaverová (50,16). Bronz získala Američanka Alexis Holmesová (50,24).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 6.11.2025 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je čtvrtek 6. listopadu 2025

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď