Nissan oslavuje 10 let modelu Leaf

foto Nissan Leaf

Již deset let uplynulo od okamžiku, kdy japonská značka Nissan představila první generaci svého modelu Leaf. Ve své době to byl první rodinný automobil s čistě elektrickým pohonem, který se začal prodávat rovněž v Evropě.

Na oslavu tohoto výročí Nissan připravil speciální edici tohoto vozu. Jde samozřejmě již o druhou generaci, která má podstatně lepší parametry než ta první. Trakční baterie dodávaná ve dvou velikostech nabízí dojezd na jedno nabití buď 253 nebo 345 kilometrů.

Nová edice s označením Leaf 10 se bude od klasického provedení vozu odlišovat především použitím speciálních japonských grafických prvků Kumiko. Ty se dají nalézt na přední masce vozu, dále na krytech vnějších zpětných zrcátech, na rámu čelního okna i střechy a rovněž na pátých dveřích.

Vnitřní výbava exemplářů vyrobených v rámci této edice obsahuje palubní připojení k internetové síti a wifi hotspotem pro připojení až sedmi zařízení a rovněž možností ovládání řady funkcí pomocí mobilní aplikace. Díky tomu bude možné například na dálku ovládat nabíjení nebo spouštět a vypínat topení či klimatizaci.

Do prodeje se automobily Nissan Leaf 10 dostanou ještě během února. Cena zatím oznámena nebyla.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď