Nigerijský zpěvák Burna Boy vystoupí poprvé v České republice

foto Ilustrační foto - Příprava areálu na festival Colours of Ostrava 2022, 9. července 2022, Ostrava.

Ostrava - Nigerijský zpěvák Burna Boy vystoupí poprvé v České republice. Držitel ceny Grammy se představí v programu červencového festivalu Colours of Ostrava. ČTK to za pořadatele hudební přehlídky řekl Jiří Sedlák. Festival, který patří k největším v Česku, se uskuteční od 19. do 22. července v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. Mezi hlavní hvězdy budou patřit kapela OneRepublic či rapper Macklemore.

"Kromě ceny Grammy a mnoha nominací je Burna Boy ověnčený dalšími významnými cenami všeho druhu, včetně All Africa Music Awards nebo BET Awards, vyprodává koncerty po celém světě a jeho videoklipy mají stamilionová zhlédnutí," uvedl Sedlák. Umělec propojuje afrobeats se soulem, hip hopem, R&B, jamajským dancehallem, trinidadským soca nebo britským housem. "Vystoupí vůbec poprvé v České republice. A hned s devatenáctičlennou sestavou hudebníků a tanečníků," řekl Sedlák.

Ředitelka festivalu Zlata Holušová uvedla, že nigerijský zpěvák patří mezi velikány měnící vnímání černého kontinentu. "Jsem ráda, že se Ostrava, například vedle festivalu Roskilde, stane jedním z mála míst v Evropě, kde Burna Boy se svojí spektakulární show vystoupí," dodala Holušová.

Burna Boy je spojován s afrobeatsem - nejvýznamnější afropopovou vlnou od 80. let zasahující globální scénu. Svou hudbu ale on sám nazývá výhradně afrofusion a dává tím na vědomí, že vedle afrických stylů zahrnuje také snad všechny žánry černošské hudby.

K dalším dosud potvrzeným jménům na Colours of Ostrava 2023 patří Niall Horan z Irska, Jacob Collier z Velké Británie či brazilský umělec Gilberto Gil. Festival uvede program na desítce hudebních scén. Připravuje se mezinárodní fórum Meltingpot, vystoupení divadel či promítání filmů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď