Němka Jörgová při absenci zraněné Ledecké obhájila titul

foto Česká snowboardistka Ester Ledecká po vítězství v obřím slalomu v Rogle.

Rogla (Slovinsko) - Německá snowboardistka Selina Jörgová obhájila při neúčasti zraněné Ester Ledecké ve slovinské Rogle titul mistryně světa v paralelním obřím slalomu. Třiatřicetiletá závodnice ve finále porazila o 12 setin sekundy Rusku Sofii Nadyršinovou.

Také muži mají staronového šampiona. Rus Dmitrij Loginov v souboji o zlato zvítězil o jedinou setinu před Italem Rolandem Fischnallerem a zopakoval předloňský triumf z Park City. Tam získal zlatý double, na který bude útočit i v Rogle. Paralelní slalom se pojede v úterý.

Ledecká, která se stala mistryní světa v paralelním obřím slalomu v roce 2017 před Jörgovou, zrušila účast na šampionátu na poslední chvíli kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům.  

Zkušená Němka, kterou česká hvězda porazila ve finále na olympijských hrách v Pchjongčchangu, měla předloni v Utahu rovněž usnadněnou cestu k titulu díky absenci Ledecké. Titul obhájila i díky překvapivému nezdaru krajanky Ramony Hofmeisterové. Vedoucí žena Světového poháru ztroskotala ve čtvrtfinále na Rakušance Julii Dujmovitsové, která nakonec vybojovala bronz. V duelu o třetí místo Dujmovitsová předčila sedmačtyřicetiletou krajanku Claudii Rieglerovou, světovou šampionku z roku 2015.

"Nemám slov. Nemohu uvěřit, co se tady stalo. Mám ohromnou radost, že jsem titul obhájila," uvedla Jörgová, která ve Světovém poháru vyhrála závod naposledy předloni v lednu.

Po odstoupení Ledecké nikdo z českých snowboardistů neprošel kvalifikací. Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola nepostoupili ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

MS ve snowboardingu v Rogle - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Loginov (Rus.), 2. Fischnaller (It.), 3. Sobolev (Rus.), 4. Kim Sang-kjom (Korea), ...v kvalifikaci 43. Počinek, 46. Brůžek (oba ČR).

Ženy: 1. Jörgová (Něm.), 2. Nadyršinová (Rus.), 3. Dujmovitsová, 4. Rieglerová (obě Rak.), ...v kvalifikaci 35. Šonková, 43. Keclíková (obě ČR).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je středa 14. dubna 2021

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď