Německý ministr financí žádá napřesrok nové úlevy. Kvůli cenám energie

foto Ilustrační foto - Cestující na nástupišti hlavního vlakového nádraží v Hamburku, 23. srpna 2021.

Bude pokračovat projekt “jízdenka za 9 euro”, nebo přijdou ke slovu daňová zvýhodnění? Odpověď zatím Christian Linder nemá, protože chce nejdříve znát, jak se tyto druhy nabízené pomoci osvědčily. S dalšími kompenzace pro letošek nepočítá.

Německý ministr financí Christian Lindner je toho názoru, že by se měl v pořadí třetí balíček opatření ke zmírnění následků strmého nárůstu cen energií a potravin “rozvázat” až v roce 2023. “Nové prostředky nemá letošní rozpočet k dispozici,” uvedl předseda Šéf svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner.liberálů FDP pro týdeník Wirtschaftswoche. Z dosavadních kroků vstoupily do praxe pouze slevy na pohonné hmoty a jízdné za devět eur, které umožňuje od 1. června celý jeden měsíc cestovat po Spolkové republice vlakem, MHD a autobusem.

“Čtyřčlenná rodina, kde pracují oba rodiče, dosáhne s běžící podporou solární energie, dětským bonusem a programem na ochranu zaměstnanců na měsíční úsporu jednoho tisíce eur. Musíme nejprve vyčkat, nakolik se to ujalo.”

Ministr zdůraznil, že s novými úlevami se dá počítat až napřesrok. “Základní sazby podpory v nezaměstnanosti půjdou nahoru, to pomůže těm, kdo jsou v nouzi. Dále počítáme s bonusy pro poctivé plátce daní. Ministerstvo financí nehodlá na inflaci profitovat,” ujistil.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď