Německý autoklub varuje před kolonami kvůli nové vlně dovolených

foto Ilustrační foto - Hustý provoz aut se pomalu valí 28. července přes dálnici A8 v Bavorsku ve směru na Salzburg a brennerskou dálnici.

Berlín - Německý automotoklub ADAC varuje před víkendovými zácpami na silnicích. Prázdniny dnes začínají dětem v nejlidnatější spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko a také v severní části Nizozemska.

ADAC varuje, že před motoristy je "jeden z nejhorších víkendů na cestování". S výjimkou Bádenska-Württemberska a Bavorska jsou nyní prázdniny ve všech spolkových zemích a nově na letní dovolenou vyrážejí právě lidí ze západu Německa a severu Nizozemska.

Druhá vlna dovolenkářů se na cesty vydává z Brém, Dolního Saska, Saska, Saska-Anhaltska a Durynska a také z jižního Nizozemska, upozorňuje ADAC.

Pokud je to možné, doporučuje ADAC lidem zvolit klidnější alternativní trasy nebo vyrazit na cesty v jiné dny než o víkendu, například v pondělí nebo úterý.

Rovněž turisté, kteří se z dovolených vracejí, mají počítat s plnými dálnicemi.

Řešením podle ADAC není ani opuštění dálnice, na níž se tvoří kolona. Také objízdné trasy se totiž rychle ucpávají. Teprve u kolon delších než deset kilometrů nebo při úplné uzavírce má smysl z dálnice sjet, radí ADAC.

Mezi dálnice s nejhustším provozem řadí ADAC ty, které vedou k Severnímu nebo Baltskému moři nebo dálnice jako A 3 mezi Kolínem nad Rýnem a Norimberkem, A4 mezi Erfurtem a Zhořelcem , A 8 mezi Karlsruhe a Salcburkem nebo A9 mezi Berlínem a Mnichovem.

S dlouhými nucenými zastávkami musejí němečtí motoristé počítat i v sousedních zemích, varuje ADAC. Mezi problémové trasy patří dálnice přes Alpy a dálnice k pobřeží Itálie, Francie a Chorvatska.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je středa 29. ledna 2020

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď