Několik škol v Utahu zakázalo Bibli kvůli "vulgaritě a násilí"

foto Ilustrační foto - V kapli svatého Jeronýma v budově olomoucké radnice pokračovalo 26. března večer čtyřiadvacetihodinové čtení Bible v rámci festivalu Paschalia Olomucensia.

Salt Lake City - V americkém Utahu se jeden školní obvod rozhodl zakázat Bibli na základě toho, že údajně obsahuje prvky vulgarity a násilí. Republikánská vláda v Utahu v loňském roce zakázala na školách "pornografické a neslušné" knihy. Zákaz dosud dopadal zejména na knihy týkající se otázek sexuální orientace a identity, uvedla stanice BBC.

Bibli vyřadili ze školních knihoven konkrétně v obvodu Davis, pod nějž spadá 95 škol. Zatím se to týkalo ale jen sedmi nebo osmi výtisků. Které pasáže Bible jsou údajně vulgární a násilné, to obvod neuvedl. Jeho krok následuje poté, co stažení Bible požadoval v místních novinách Salt Lake Tribune jeden z rodičů. Dříve už Bibli ze školních knihoven vyřadil jeden obvod v Texasu.

Zákaz Bible na několika školách v Utahu přichází v době, kdy konzervativci v některých amerických státech usilují o zákaz výuky o tématech, jako jsou práva komunity LGBT nebo rasová identita. Některé knihy se tak ocitly na černém seznamu v Texasu, Missouri, Jižní Karolíně nebo na Floridě. Tažení proti určitým knihám se odehrává ale i v liberálních státech, kde byly zakázány některé publikace kvůli údajným prvkům rasismu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 30. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď