Nejvíce dobíjecích stanic najdete v Nizozemsku

foto Nabíjecí stanice pro elektromobily - ilustrační foto.

Pouze tři země mají na svém území plných sedmdesát procent evropských veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily. Vyplývá z informací portálu insideeevs.com.

Těmito zeměmi jsou Německo, Francie a Nizozemsko. Právě posledně jmenovaný stát, přes výrazně menší rozlohu než mají Německo a Francie, poskytuje motoristům k využití nejvíce dobíječek. Konkrétně téměř 67 000.

V Německu pak jich v současné době existuje necelých 45 tisíc a Francie je na tom zhruba o tisícovku lépe. Za těmito třemi zeměmi následují s velkým odstupem Itálie a Švédsko. Jen ty se ještě dokázaly dostat přes hranici 10 000 stanic.

Na opačném konci žebříčku zemí podle počtu dobíjecích stanic jsou v současné době Kypr a Malta, kde jich není k dispozici ani celá stovka. Bulharsko pak má necelé dvě stovky a Řecko méně než tři sta.

Odborné studie poukazují na to, že zatímco prodeje elektromobilů rostou v poslední době v Evropě značným tempem (za loňský rok meziroční nárůst o 89 procent), rychlost budování dobíjecích stanic tomu nepostačuje.

Evropské sdružení výrobců atomobilů (ACEA) uvádí, že ke splnění stanovených emisních cílů Evropské unie bude v roce 2030 zapotřebí minimálně šesti miliónů veřejných dobíjecích stanic na našem kontinentu.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je neděle 17. října 2021

Očekáváme v 7:00 1°C

Celá předpověď