Nejmenší dodávka Fordu může hrát i roli elektrického MPV

foto Ford E-Tourneo Courier.

Ford odhalil podobu a několik technických dat o nové generaci své malé osobní dodávky Tourneo Courier. Ta se začne v Rumunsku již ve druhé polovině letošního roku vyrábět ve verzi se spalovacím motorem, zhruba rok poté začne být k dispozici rovněž s plně elektrickým pohonem. Její označení je logické E-Tourneo Courier.

Elektromotor má mít výkon 100 kW a vůz s ním dosáhne maximální rychlosti 145 kilometrů v hodině.

Kapacitu baterie ani dojezd zatím představitelé automobilky s modrým oválem ve znaku nezveřejnili. Dobíjení bude možné buď výkonem 11 kW střídavým proudem nebo 100 kW stejnosměrným. V takovém případě se údajně za deset minut od připojení získá dost energie na ujetí dalších 87 kilometrů.

Ford chce zákazníky nalákat na prostorný interiér. V něm bude místo pro pět cestujících a za nimi zavazadlový prostor s objemem 570 litrů. To je o 44 procent větší hodnota než u minulé generace stejného modelu. Pokud se sklopí zadní sedačky, tak bude dokonce v interiéru nákladový prostor s objemem 2162 litrů.

Navíc se pod přední kapotou nachází takzvaný frunk, tedy přední zavazadlový prostor. Ten pojme 44 litrů a je samozřejmě určený hlavně pro uložení dobíjecích kabelů.

Kromě běžné verze budou dealeři Fordu nabízet také variantu Active. U ní půjde objednat od zbytku karosérie odlišně lakovanou střechu a bude mít rovněž plastové lemy blatníků, střešní ližiny, unikátní potahy sedaček a ochranné prvky na karosérii.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď