Nejlepší amatérské snímky Prahy ukáže výstava na radnici

foto Na Staroměstské radnici v Praze byla 9. dubna 2019 slavnostně zahájena výstava 23. ročníku soutěže Praha fotografická.

Praha - Téměř tisícovka fotografů se letos zapojila do tradiční soutěže Praha fotografická, kam posílají své snímky všichni, kdo rádi českou metropoli fotografují. Na Staroměstské radnici je ode dneška až do 31. května výstava představující vítězné a porotou vybrané snímky od 62 autorů. Hlavní cenou napříč kategoriemi je Cena primátora hlavního města Prahy, kterou letos získal Zdeněk Velen za snímky Kejklíř, U tanku a Vedro v kategorii Krása Prahy a její proměny.

Na Staroměstské radnici v Praze byla 9. dubna 2019 slavnostně zahájena výstava 23. ročníku soutěže Praha fotografická. Soutěž má ještě další tři kategorie - Lidé v Praze, Problémy Prahy a Kronika hlavního města. Proměnlivé kategorie v tomto ročníku byly Strašnice a 100 let v Praze. Soutěž se koná od roku 1996 a její název odkazuje ke slavnému fotografovi Josefu Sudkovi. Do 23. ročníku soutěže bylo přihlášeno 954 fotografií od 84 autorů. Porota v čele s fotografem Andrejem Reiserem ve čtyřech kategoriích udělila po třech prvních cenách, v proměnlivých první cenu a devět čestných uznání.

Na Staroměstské radnici v Praze byla 9. dubna 2019 slavnostně zahájena výstava 23. ročníku soutěže Praha fotografická. Zdeněk Velen je herec a věnuje se pouliční fotografii. Fotí několik posledních let, v soutěži Praha fotografická už dříve uspěl.

Výstava vybraných snímků je podle pořadatelů příspěvkem k vizuálním dějinám města, může být i inspirací pro další směřování fotografů. "Je příležitostí k zamyšlení nad smyslem života ve městě, aktivitou jeho obyvatel a účelností jejich snah o drobné i velké změny, protože fotograficky zachycené situace ožívají silou prožitku a zaujetí pro věc. Kronika města je otevřená, každý se může zapojit," uvedla kurátorka výstavy Věra Matějů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 16. července 2019

Očekáváme v 13:00 22°C

Celá předpověď