Nehodu autobusu u Nové Vsi nepřežila učitelka, další boural u Břeclavi

foto Při nehodě nákladního auta a autobusu se školáky u Nové Vsi na Mělnicku zemřela 14. listopadu jedna žena a 11 lidí, převážně dětí, se zranilo. Mrtvou je učitelka z autobusu. Lehce zraněných bylo devět dětí a druhá učitelka, řidič autobusu je zraněn vážně.

Praha - Při nehodě nákladního auta a autobusu se školáky u Nové Vsi na Mělnicku se zranilo 11 lidí a zemřela učitelka. Lehce zraněných je devět dětí a druhá učitelka, řidič autobusu je zraněný vážně. K další nehodě autobusu došlo dnes před 6:00 u Břeclavi, lehce se zranilo šest lidí. Policisté v Praze dnes zhruba půl hodiny po poledni uzavřeli tunelový komplex Blanka v obou směrech kvůli požáru osobního automobilu.

Autobus u Nové Vsi narazil do nákladního auta, zemřela učitelka

Při nehodě nákladního auta a autobusu se školáky u Nové Vsi na Mělnicku dnes zemřela jedna žena a 11 lidí, převážně dětí, se zranilo. Mrtvou je učitelka z autobusu. Lehce zraněno bylo devět dětí a druhá učitelka, řidič autobusu je zraněný vážně. Silnice I/16 zůstala zhruba šest hodin v úseku mezi kilometry 31 a 41 zavřená v obou směrech, provoz v místě byl obnoven po 20:00, plyne z údajů na webu policie. ČTK to řekly policejní mluvčí Markéta Johnová a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Nehoda, při níž autobus naboural zezadu do naloženého nákladního vozu, se stala kousek od kruhového objezdu, kde se sjíždí na teplickou dálnici D8. Řidič autobusu zůstal po havárii ve voze zaklíněný, s jeho vyproštěním pomáhali hasiči. Dechová zkouška neukázala přítomnost alkoholu. "Příčinu a další okolnosti nehody policisté vyšetřují," uvedla Johnová.

Podle informací ČTK byly v autobusu děti starší deseti let, které se vracely ze školního výletu. Česká televize uvedla, že v autobuse jelo 45 školáků z exkurze do Lidic. Informaci, z jaké školy studenti byli, policie nebude sdělovat, řekla ČTK policejní mluvčí Lucie Nováková.

Ve směru na Velvary i ve směru na Mělník se na silnici odpoledne tvořily kolony, na místě pokračovalo odstraňování nabouraných vozů a úklid.

Učitelka, která zemřela, seděla na předním sedadle. "Přivolaný lékař na místě konstatoval smrt, její zranění byla neslučitelná se životem," uvedla Effenbergerová. Řidič byl s vážnými zraněním po nezbytné péči převezen do pražské vinohradské nemocnice. Děti měly podle mluvčí záchranky převážně pohmožděniny a lehčí poranění, po ošetření na místě byly přepraveny do pražských nemocnic Motol, Bulovka a v Krči. Druhou pedagožku s lehkými zraněními převezli záchranáři též do nemocnice. Na místě zasahovalo pět posádek záchranářů a k tomu ještě lékař.

Autobus podle nápisu na karoserii zřejmě patří společnosti Zeas Lysice, vyjádření společnosti se dnes ČTK nepodařilo získat.

Nehoda autobusu se dnes stala také u Břeclavi. Při srážce autobusu, dodávky s návěsem a osobního auta se tam lehce zranilo šest lidí. Ve středu Slovenskem otřásla závažná nehoda autobusu, v němž cestovali hlavně školáci, s kamionem u Nitry, při níž zemřelo 12 lidí, z toho nejméně čtyři nezletilí.

Podle statistik dopravní policie loni při nehodách autobusů v Česku zemřeli dva cestující a jeden řidič. Dalších 859 lidí utrpělo zranění.

U Břeclavi se srazil autobus s dvěma auty, šest zraněných

Při nehodě autobusu, dodávky s návěsem a osobního auta u Břeclavi se dnes před 6:00 lehce zranilo šest lidí. Pět z nich byli cestující z linkového autobusu. ČTK to řekli mluvčí hasičů, policistů i záchranářů. Silnice I/55 byla v místě asi pět hodin uzavřená, poté se ještě asi čtyři hodiny jezdilo kyvadlově jedním jízdním pruhem. Vážné dopravní problémy nenastaly.

Video: U Břeclavi se srazil autobus s dvěma auty, šest zraněných
14.11.2019, 14:00, autor: ČTK/Václav Šálek, zdroj: ČTK

"Dodávka vezla na návěsu domácí bazén. Náklad se rozkmital a dodávka bokem narazila do linkového autobusu, který jel v protisměru od Břeclavi na Hodonín. Do návěsu dodávky pak následně narazil ještě osobní automobil," uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Hasiči museli na místě pomáhat cestujícím a řidiči vystoupit z autobusu, protože nehoda se stala na silničním mostě přes železniční trať. "Vzhledem k tomu, že autobus stojí prakticky na mostě, museli hasiči vysadit několik jeho oken, aby pasažéry vytáhli ven z autobusu," uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Záchranáři na místě ošetřili šest lehce zraněných, byli mezi nimi řidič a cestující z autobusu a řidič osobního auta. "Poskytli jsme všem šesti pacientům přednemocniční péči a pět z nich převezli do břeclavské nemocnice k následnému ošetření, jednu lehce zraněnou ženu jsme ponechali na místě," uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Silnice byla v místě nehody asi pět hodin uzavřená, zhruba od 11:00 se místem projíždělo kyvadlově. Na místě zůstával havarovaný autobus a čekal na odtah. Plně průjezdná byla silnice před 16:00.

Požár automobilu na hodinu uzavřel tunel Blanka

Policisté v Praze dnes zhruba půl hodiny po poledni uzavřeli tunelový komplex Blanka v obou směrech kvůli požáru osobního automobilu. Oheň v Dejvickém tunelu likvidovalo několik jednotek hasičů. Požár vznikl s největší pravděpodobností kvůli technické závadě na vozidle, informovala policie na twitteru. Asi po hodině byl provoz plně obnoven.

Hasiči uvedli, že k požáru vyjelo pět jednotek, dvě jako záloha. Oheň rychle dostali pod kontrolu, zasahovali v dýchací technice. Tunel se odvětrával pomocí automatického systému.

Šestikilometrový tunelový komplex je součástí městského okruhu Prahy, motoristům slouží od září 2015. Denně třemi tunely, které jej tvoří, projede na 80.000 aut.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je úterý 7. července 2020

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď