Nedvědovi opět hrozí osmiměsíční trest kvůli finančním nesrovnalostem Juventusu

foto Ilustrační foto - Pavel Nedvěd na archivním snímku.

Řím - Bývalému viceprezidentovi Juventusu Pavlu Nedvědovi znovu hrozí osmiměsíční zákaz činnosti ve fotbale za roli v aféře s falšováním účetnictví turínského celku. Trest žádá vrchní žalobce italského fotbalového svazu (FIGC) v novém procesu s klubem.

Juventus byl z falšování účetnictví obviněn už loni a v listopadu kvůli tomu skončila kompletní správní rada klubu včetně dlouholetého předsedy Andrey Agnelliho nebo bývalého kapitána české reprezentace Nedvěda.

Držitel Zlatého míče za rok 2003 poté dostal osmiměsíční zákaz působení ve fotbale, odvolací soud Italského olympijského výboru jej však zrušil. O nový trest pro někdejšího záložníka a dalších šest činovníků nyní s odvoláním na nové důkazy žádá vrchní žalobce FIGC Giuseppe Chiné.

Juventus původně kvůli aféře přišel v tabulce o 15 bodů, také tento trest však odvolací soud zrušil. Chiné nyní pro klub požaduje odečet 11 bodů, což by "Starou dámu" tři kola před koncem italské ligy poslalo mimo pohárové příčky. Turínský celek je v tabulce druhý.

S odvoláním naopak neuspěli Agnelli a bývalý výkonný ředitel Maurizio Arrivabene, kteří obdrželi od sportovního tribunálu dvouletý zákaz činnosti. Odvolací soud olympijského výboru trest pro oba funkcionáře v dubnu potvrdil.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď