Nečekejte na vládu, dělejte něco sami, říká expert na sociální podnikání

foto Ubytovna, sociální bydlení - ilustrační foto.

Odborník na sociální podnikání Jonathan Clitheroe radí, aby české instituce nebo firmy, které chtějí pomoci znevýhodněným nebo lidem ve vyloučených lokalitách, vždy iniciovali rozjezd nějakého konkrétního projektu. Jako příklad uvádí úspěšné provozování pekárny v Devonportu ve Velké Británii. Důležité podle něj ale je, aby lidé sami chtěli pro sebe něco udělat. „Místo aby čekali na nějakou externí agenturu, úřad nebo vládu, která by s tím něco udělala, dává sociální podnik místním lidem příležitost udělat tu změnu sami,“ řekl v rozhovoru pro Projekt Lidé lidem Jonathan Clitheroe.

Zástupce britské organizace Real Ideas Organisation Jonathan Clitheroe, který je expertem na provozování sociálních podniků a vzdělávání k sociálnímu podnikání, se minulý týden v Praze se sešel se svými českými protějšky a společně diskutovali nad výukovým materiálem, který by měl sociální podnikání přiblížit českým středoškolákům.

„Funguje to jen tehdy, když lidé dělají věci společně. To lidi spojuje a odbourává zřejmé rozdíly. Co je spojuje a co chtějí změnit, je důležitější než to, co je rozděluje,“ řekl Jonathan Clitheroe. 

Podívejte se na celý videorozhovor zde:

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 7. července 2022

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď