Návštěvníci Zoo Hodonín se nově mohou těšit na mláďata opeřence z Jižní Ameriky

foto Návštěvníci Zoo Hodonín se nově mohou těšit na mláďata arassariho hnědouchého, opeřence původem z Jižní Ameriky.

Hodonín - Návštěvníci Zoo Hodonín se nově mohou těšit na mláďata arassariho hnědouchého, opeřence původem z Jižní Ameriky. Z budky vyletěla koncem srpna a lze už je zahlédnout ve voliéře. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí zahrady Martina Hustak.

Úplně první odchov mláďat tohoto ptáka s velkým zobákem z čeledi tukanovitých se v hodonínské zoologické zahradě podařil v loňském roce těsně po tornádu. Letos se čtyři vajíčka v budce objevila zhruba v polovině června, v polovině července se z nich vylíhla dvě mláďata. Oba samci. Z budky vyletěli koncem srpna.

"V Hodoníně jsme začali s chovem tohoto druhu v roce 2019. Jejich původním domovem je Jižní Amerika - nížinaté lesy od jihovýchodní Kolumbie až po jihovýchod Brazílie a severní Argentinu, v Andách vystupuje až do nadmořských výšek 1300 metrů," uvedla mluvčí.

Typickým znakem arassariho hnědouchého je krk kaštanově hnědé barvy a modrá neopeřená kůže kolem očí. Arassari se živí zejména čerstvým měkkým ovocem, někdy si svůj jídelníček zpestří hmyzem či nektarem a ořechy. Občas při získávání ovoce visí hlavou dolů.

Hodonínská zahrada patří v Unii českých a slovenských zoo k těm nejmenším. Chová přes 1000 zvířat z asi 280 druhů, hlavním lákadlem jsou lvi. Loni do ní zavítalo zhruba 114.000 lidí, meziročně asi o 32.000 méně. Zoo byla loni opakovaně uzavřená, jednak kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru a také kvůli odstraňování následků červnového tornáda.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 28. září 2022

Očekáváme v 21:00 6°C

Celá předpověď