Narušená statika mostu zastavila provoz na trati Plzeň-Klatovy

foto Odborníci Správy železniční dopraví cesty (SŽDC) prohlížejí 18. června 2019 železniční most v Dobřanech na Plzeňsku. Do mostu narazil nákladní automobil s těžkým nákladem a narušil jeho statiku. Provoz vlaků na hlavní trati Plzeň-Klatovy musel být přerušen, je zavedena náhradní autobusová doprava.

Chlumčany (Plzeňsko) - Narušená statika železničního mostu zastavila na několik dní provoz na hlavní trati Plzeň-Klatovy. Mezi Dobřany a Chlumčany je zavedená náhradní autobusová doprava. Výhled obnovení provozu je ve čtvrtek do 12:00, řekla ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová. Podle policie narazil do mostu bagr. Případ vyšetřuje a hledá viníka.

Fotogalerie

Most je na kraji Dobřan na jižním Plzeňsku u nádraží v ulici 1. máje. Podle jízdního řádu by po něm měl projet vlak každou hodinu, střídají se rychlíky a osobní vlaky. Nákladní vlaky po mostě jezdí minimálně.

Odborníci Správy železniční dopraví cesty (SŽDC) prohlížejí 18. června 2019 železniční most v Dobřanech na Plzeňsku. Do mostu narazil bagr a narušil jeho statiku. Provoz vlaků na hlavní trati Plzeň-Klatovy musel být přerušen, je zavedena náhradní autobusová doprava. "Mostní konstrukce mezi Dobřany a Chlumčany je směrově i výškově posunutá," řekla Pistoriusová. Zhruba deset dělníků SŽDC na mostě už rozebírá koleje, poblíž mostu stojí podbíječka. Na místo jedou mostní specialisté SŽDC, kteří zjistí stav mostu a posoudí možnosti obnovení provozu.

"Před 11:00 vychýlil bagr železnou konstrukci viaduktu o 20 centimetrů," uvedla policejní mluvčí Ivety Kořínková. Policisté podle ní nejprve událost vyhodnocovali z kamer a později k mostu vyjeli.

Odborníci Správy železniční dopraví cesty (SŽDC) prohlížejí 18. června 2019 železniční most v Dobřanech na Plzeňsku. Podle fotoreportéra ČTK na místě zřejmě projíždějící bagr, který byl podle některých zdrojů na korbě nákladního vozu, narazil do oblouku mostu a ohnul značku, která zakazuje vjezd vozidlům vyšším než 4,3 metru. Jinak na mostě nejsou žádné stopy po nárazu. Auta pod mostem projíždějí v obou směrech bez omezení.

Deset metrů vedle mostu u silnice pracují podle fotoreportéra ČTK stavební dělníci na výkopových pracích. Bagr nakládá zeminu do nákladních vozů.

Mezi stanicemi Chlumčany a Dobřany, kudy vede jen jedna kolej, je zavedena náhradní autobusová doprava. "Náhradní doprava za rychlíky i osobní vlaky teď jezdí z Plzně-Valchy do Chlumčan. Zpočátku bylo zpoždění až hodinové, ale teď se ustálilo mezi 15 až 20 minutami," uvedl ředitel plzeňského centra Českých drah Vladimír Kostelný.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 17. listopadu 2019

Očekáváme v 9:00 10°C

Celá předpověď