Na zvýšení kapacity základních škol má jít do roku 2028 6,8 miliardy korun

foto Chodba základní školy - ilustrační foto.

Praha - Vláda dnes schválila plán poslat na rozvoj kapacity základních škol v příštích sedmi letech 6,8 miliardy korun. Informoval tom ministr školství Robert Plaga (za ANO) na twitteru. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) na tiskové konferenci doplnila, že se bude jednat o projekty financované z více zdrojů. Investice půjdou do školské infrastruktury obecně, tedy například i jídelen. Nedostatek míst ve školách a školkách řadí dlouhodobě mezi největší problémy středočeští komunální politici.

"Vláda schválila program ministerstva školství ve výši 6,8 miliard korun na stavbu a navýšení kapacit základních škol v Česku v letech 2021 až 2028," uvedl Plaga. Názvem Prstenec II připomenul investice státu do škol kolem hlavního města v uplynulých letech.

Národní investiční plán, jak ho vláda představila na konci roku 2019, předpokládal investice kolem čtyř miliard do rozšiřování kapacit základních škol v prstenci kolem Prahy. Zmiňoval také dotační program ve výši 1,81 miliardy korun, který schválila vláda v roce 2016. Se zahájením dalšího podobného programu na tyto účely vláda podle plánu počítala v roce 2022.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 2. srpna 2021

Očekáváme v 5:00 15°C

Celá předpověď