Na znamení solidarity se nasvítí Petřín a Černínský palác

foto Na znamení dne solidarity se v barvách hnutí Giving Tuesday rozsvítil 5. května 2020 Černínský palác v Praze. Lidé z celého světa podobným způsobem vzdávají hold štědrosti a dobrým skutkům vykonaným v reakci na pandemii koronaviru.

Praha - Lidé z celého světa dnes vzdají hold štědrosti a dobrým skutkům vykonaným v reakci na pandemii koronaviru. Akci, při níž se po celém světě budou rozsvěcovat významné budovy, pořádá hnutí Giving Tuesday. V Praze bude na znamení dne solidarity po 21:00 večer v barvách Giving Tuesday svítit rozhledna na pražském Petříně a Černínský palác na Hradčanech, kde sídlí ministerstvo zahraničí. Na budovu Národního muzea se promítne srdce v barvách trikolory a fontána před budovou bude také zářit v národních barvách.

Fotogalerie

Oslavy Giving Tuesday se po celém světě konají osm let. Každoročně se konají v úterý po Dni díkůvzdání jako protipól k nákupnímu šílenství na Black Friday. Celosvětové dárcovské hnutí Giving Tuesday letos poprvé v historii vybízí celou komunitu, aby spojila své síly a vyvolala příliv štědrosti již o něco dříve.

Dnešek s podtitulem #GivingTuesdayNow se tak stane speciálním dnem dárcovství a jednoty v reakci na mimořádné události související s covidem-19. V Česku jako národní partner Giving Tuesday zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti. Do akce mobilizuje více než 340 svých členů a dárcovskou komunitu. Ke #GivingTuesdayNow se plánují připojit organizace napříč všemi sektory. Více informací je k dispozici na webu akce. Skupina Albatros Media například vybrala mezi zaměstnanci a vedením 547.495 korun, které chce věnovat na podporu dluhového poradenství.

Z dubnového průzkumu agentury Ipsos mezi dárci ale vyplývá, že pandemie bude mít na dárcovství mírně negativní dopad. Až 17 procent současných dárců totiž očekává, že budou dávat méně než dosud. Důvodem je zejména nejistota vlastního příjmu a obavy z poklesu ekonomiky. Dvanáct procent dárců naopak plánuje dávat vyšší částky - zejména proto, že si uvědomují, že pomoc bude nyní potřebovat více lidí. "Pětina dárců zatím neví, jak situace okolo pandemie ovlivní částku, kterou neziskovým organizacím darují," uvedla Markéta Kneblíková z agentury Ipsos, která je dlouhodobým partnerem Asociace společenské odpovědnosti.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je neděle 11. dubna 2021

Očekáváme v 1:00 8°C

Celá předpověď