Na vodík bude jezdit také Honda CR-V

foto Honda CR-V

Honda CR-V, který je jeden z nejžádanějších modelů v nabídce této japonské automobilky, se bude od roku 2024 vyrábět také ve verzi s pohonem na vodíkové palivové články.

Dosud Honda představila novou generaci tohoto středně velkého SUV jen s hybridním pohonem, kde jsou elektromotory propojené s klasickým zážehovým spalovacím motorem.

Na rozdíl od již nabízených vozů s vodíkovými palivovými články, které vyvinuly značky Toyota a Hyundai, bude CR-V schopné jezdit rovněž na elektřinu získanou po dobití baterie z veřejné rozvodné sítě.

To znamená, že to bude plug-in jiného typu než ty v současné době vyráběné. Ty totiž mají stále ve svých útrobách zabudovaný spalovací motor a klasickou palivovou nádrž. Kromě toho pak také obvykle baterie, jejíž kapacita vystačí na ujetí desítek kilometrů. Konstruktéři vodíkové Hondy mysleli na ty, kteří chtějí vůz provozovat v místech, kde není zatím dostatečně dimenzovaná síť vodíkových plnicích stanic, ale současně již nechtějí mít nic společného s vozy produkujícími emise škodlivých výfukových plynů.

V takovém případě tedy budou moci doplnit energii do baterie například z domácí zásuvky nebo wallboxu a na ni pak dojet „natankovat“ vodík.

Honda zatím nepředstavila výkonové parametry této verze CR-V, natož cenu. Již nyní je ale jisté, že produkce začne v roce 2024 v americké továrně značky.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď