Na úvod SP biatlonistů pojedou české hvězdy i nováčci

foto Ilustrační foto - Hlavním trenérem mužské biatlonové reprezentace bude po šesti letech opět Ondřej Rybář (na snímku z 27. března 2019). Dosavadní sportovní ředitel svazu nahradí Zdeňka Vítka.

Idre (Švédsko) - Čeští biatlonisté začnou Světový pohár v plném složení. Na úvodní dva díly do finského Kontiolahti, kde sezona začne příští týden, pojedou opory Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Markéta Davidová či Lucie Charvátová, ale v nominaci jsou také nováčci Tomáš Mikyska a Eliška Teplá.

Trenéři dnes zveřejnili nominaci na webu biatlonového svazu a Krčmáře s Moravcem, který má před sebou poslední zimu, a Mikyskou doplní Jakub Štvrtecký, Adam Václavík a Tomáš Krupčík. Šestičlennou sestavu žen s Davidovou, Charvátovou a Teplou tvoří Eva Puskarčíková, Jessica Jislová a Tereza Voborníková.

V závodech může vždy reprezentace nasadit pět mužů a stejný počet žen. "Jedeme v šesti, abychom měli náhradníka v případě pozitivního testu (na koronavirus)," vysvětlil širší týmy kouč mužů a zároveň sportovní manažer Ondřej Rybář.

O nominaci pětice Krčmář, Moravec, Štvrtecký, Václavík a Krupčík, která se v elitním seriálu pohybovala i v minulé sezoně, bylo jasno. O šesté místo bojovali Mikyska, Milan Žemlička, Mikuláš Karlík a Vítězslav Hornig a uspěl dvacetiletý Mikyska i díky druhému a pátému místu ve víkendových testovacích závodech ve švédském Idre.

"Mikysovi to vyšlo v Idre a nejlepší byl z kluků i v žebříčku letních závodů. Je mi sympatické, že se chce v jakémkoliv rychlém tréninku poměřit s kluky z áčka a porazit je. Má k nim respekt, ale rozhodně se jich nebojí," vyzdvihl Rybář.

Po Mikyskovi dostane šanci také Žemlička. "Pokud se nic nestane, tak by měl vystřídat jednoho z kluků v Hochfilzenu," uvedl Rybář a k případnému startu mladíků v některém ze závodů SP doplnil: "Oba by si měli zazávodit. Řekli jsme si, že i když pojedou jako náhradníci, tak určitě nějaký závod absolvují."

I u žen bylo jasno o účasti zkušených Davidové, Charvátové a Puskarčíkové. Nakonec pojede i Jislová. "Čekali jsme, jak na tom bude po prodělaném covidu. V Idre vypadala dobře, byla schopná absolvovat i rychlejší tréninky," řekl Rybář.

Voborníková už v minulé sezoně absolvovala tři závody Světového poháru a jednadvacetiletá Teplá má šanci na světovou premiéru.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pátek 4. prosince 2020

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď