Na Tesle Roadster se stále pracuje. Termín premiéry je ve hvězdách

foto Ilustrační foto - PR - Tesla Roadster

Datum začátku prodejů druhé generace vozu Tesla Roadster zatím stále není znám. Elon Musk vloni pouze oznámil, že tento projekt je odložený nejméně do roku 2023 a definitivně bude termín oznámen v závislosti na průběhu právě probíhajícího roku 2022.

Nyní však Franz von Holzhausen – hlavní designér prozradil, že na voze se intenzivně pracuje. “Bude to vzrušující létající stroj,” sdělil v podcastu Spike´s Car Radio.

Podle něho si zákazníci mohou být jisti, že nakonec získají mnohem lepší elektromobil, než jaký byl ten, který se představil při prvním odhalení v roce 2017.

Tehdy Musk uváděl, že auto bude mít dojezd kolem tisíce kilometrů a zrychlení z nuly na stovku nastane za 1,9 sekundy. Maximální rychlost má přesáhnout hranici 400 kilometrů v hodině.

Nový pohonný systém Plaid, který zahrnuje tři elektromotory, však podle Holzhausena nabídne ještě lepší parametry. Navíc, tesla mezitím vyvinula příplatkový balíček Space X, díky němuž se akcelerace 0-100 km/hod zlepší už na nevídanou hodnotou 1,1 sekundy.

V zásadě má jít o soustavu trysek v zadním nárazníku, z nichž bude proudit stlačený studený vzduch. Jedná se tedy o určitý typ raketového pohonu.

Cena této příplatkové výbavy zatím zveřejněna nebyla. I bez něho však cena Tesly Roadster v základním provedení dosáhnout nejméně 200 000 dolarů.

Zákazníci, kteří si již v roce 2017 vůz zarezervovali mezi prvními, museli složit zálohu minimálně 50 000 dolarů. Zatím tedy ale stále neví, kdy se poprvé v novém Roadsteru svezou.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď