Na Šumavě se zranil snowboardista v těžko přístupném terénu

foto Záchranář odváží na nosítkách zraněného lyžaře - snowboardisty - ilustrační foto.

Nová Pec (Prachaticko) - Na Šumavě pod vrchem Plechý se dnes ráno bolestivě zranil snowboardista v těžko přístupném terénu. Při dopravě do sanitky mu pomohl překonat cestu speciální lék proti bolesti. Na svém webu to sdělila Horská služba ČR.

Osmadvacetiletý muž se zranil při jízdě na snowboardu kolem 09:00. Sám pak zavolal horskou službu na čísle 1210 a podrobně popsal, co se mu stalo a na jakém místě se nachází. "Vyjeli jsme k němu s potřebnou technikou na sněžném skútru a terénní čtyřkolce a bez problémů jej nalezli v zimním zasněženém terénu," popsal situaci zasahující člen šumavské horské služby Ondřej Zeman.

Komplikací se ale ukázalo velmi bolestivé zranění, které muž utrpěl. V kombinaci s terénem na místě nehody by totiž značně ztížilo přepravu muže do sanitky čekající u stanice horské služby v Nové Peci na Prachaticku. Členové služby proto využili speciální lék proti bolesti. "Tento přípravek je uzavřen v náustku ve formě píšťalky, kterou pacient dýchá a sám si dávkuje intenzitu působení podle subjektivního pocitu bolesti," uvedl lékař horské služby Aleš Křiváček. Za pomoci léku pak služba mohla šetrně přepravit zraněného k sanitce.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 17. ledna 2022

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď