Na sbírku Pomozte dětem se vybralo přes 12,1 milionu korun

foto České bankovky, koruny, bankovní trezor - ilustrační foto.

Praha - Na charitativní sbírku Pomozte dětem lidé přispěli přes 12,1 milionu korun. Na závěr dnešního benefičního večera, který vysílala Česká televize, to řekli moderátoři Matouš Ruml a Marek Němec. Organizátoři si kladli za cíl vybrat přes devět milionů korun. Sbírka, jejímž maskotem je žluté kuře s plovacím kruhem, podpoří třicet vybraných organizací, které pomáhají znevýhodněným a ohroženým dětem. V dnešním pořadu mohli lidé vidět reportáže o tom, jakou pomoc vybrané organizace dětem poskytují.

Během benefičního večera zaznělo několik předtočených písní. Jako poděkování zdravotníkům za práci nejen v době covidové pandemie nově zazpívali Hana Zagorová, Stanislav Hložek a Petr Kotvald hit Můj čas, který vznikl v roce 1983 pro seriál Sanitka. S předtočenými skladbami vystoupili také Aneta Langerová, skupina Monkey Business, Jiří Pavlica s Hradišťanem, Ondřej Ruml, Klára Vytisková s Albertem Černým i Ondřej Brousek s Ondřejem G. Brzobohatým. Vystoupení se natáčela v únoru a březnu například na pražském hlavním nádraží, na lodi, v kostele a v kavárně Lucerna.

Dárci mohli celý den volat do call centra, kde telefony zvedali mimo jiné herec Marek Adamczyk, herečky Anna Polívková, Simona Stašová a Anna Kameníková, spisovatelka Alena Mornštajnová, která podle vlastních slov získala během telefonátů několik námětů na román, dále horolezec Radek Jaroš, cukrář Josef Maršálek, kněz Marek Vácha či moderátoři ČT.

Natáčení ovlivnila stejně jako loni protiepidemická opatření Část diváků nahrazovaly v hledišti figuríny, ostatní diváci měli respirátory. Telefonisté byli od sebe odděleni plexisklem.

Sbírka, která je společným projektem ČT a Nadace rozvoje občanské společnost (NROS), od svého vzniku v roce 1998 pomohla více než 200.000 znevýhodněných a ohrožených dětí částkou převyšující 255 milionů korun. V loňském 22. ročníku se sešlo 12,5 milionu korun, což je nejvíce od roku 2011. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru se benefice loni neuskutečnila ani v jednom studiu, ale prostřednictvím pořadu složeného z koncertů natočených v soukromí známých osobností české hudební scény.

Sbírka funguje celoročně, diváci se s ní setkávají už 23 let. Cílem sbírky je vytvářet rovnocenné příležitosti pro všechny děti a podporovat práva dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí. Více informací se nachází na webu www.pomoztedetem.cz.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je pátek 23. dubna 2021

Očekáváme v 11:00 8°C

Celá předpověď