Na Rychnovsku se srazil vlak s autem, dva mrtví

foto Dva mrtvé si vyžádal 21. července 2020 střet vlaku s osobním automobilem na nechráněném železničním přejezdu na okraji Borohrádku na Rychnovsku.

Borohrádek (Rychnovsko) - Dva mrtvé si vyžádal dnes odpoledne střet vlaku s osobním automobilem na nechráněném železničním přejezdu na okraji Borohrádku na Rychnovsku. Na místě zemřel řidič vozidla a spolujezdec. Vyplývá to z informací policie a hasičů. Provoz na regionální trati zůstával i po 19:30 přerušený. Ve vlaku se nikdo nezranil.

Nehoda se stala mezi Borohrádkem a Čermnou nad Orlicí. České dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu. Mluvčí policie Iva Kormošová v 19:00 odhadla, že trať bude stát ještě několik hodin.

"Měli jsme to nahlášené v 16:45, ve vozidle cestovali dva lidé. Nikomu z cestujících ve vlaku se nic nestalo. Příčiny nehody se vyšetřují," řekla ČTK Kormošová.

Podle hasičů auto skončilo zaklíněné pod vlakem, ve vlaku byli čtyři lidé, včetně strojvedoucího. "Vlak se s autem zastavil několik desítek metrů za přejezdem, auto je zaklíněné pod vlakem. O evakuačním autobusu se ani neuvažovalo, cestující z vlaku odešli sami," řekla odpoledne ČTK mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Nehoda se stala mimo obec na železničním přejezdu směrem do lesa. "Nejde o frekventovaný přejezd," řekla ČTK Kormošová. Železniční přejezd je na odbočce z vedlejší silnice Borohrádek - Čermná nad Orlicí.

Právě zvýšením bezpečnosti na lokálních tratích se zabývá nová stálá komise pro bezpečnost na železnici založen po několika velkých nehodách na železnici v poslední době. Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) nedávno řekl, že do roku 2022 by mělo být zabezpečeno 500 přejezdů, což bude stát přibližně čtyři miliardy korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je čtvrtek 13. srpna 2020

Očekáváme v 13:00 31°C

Celá předpověď