Na Prostějovsku pes vážně zranil ženu, majiteli hrozí až dva roky

foto Ilustrační foto - Bernský salašnický pes.

Prostějov - Až dvouleté vězení hrozí šestapadesátiletému muži z Prostějovska kvůli tomu, že jeho pes letos v únoru napadl a vážně poranil v obličeji devětapadesátiletou ženu. Neštěstí se stalo v rodinném domě majitele zvířete, napadená tam byla na návštěvě. Navzdory péči lékařů zůstane ženě po útoku trvalá deformace části obličeje. Muž je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, informoval dnes ČTK mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

"Muži policisté kladou za vinu, že řádně nezabezpečil svého psa rasy švýcarský salašnický pes. V důsledku toho došlo koncem února tohoto roku v jeho rodinném domě k napadení devětapadesátileté ženy, která u něho byla na návštěvě," uvedl policejní mluvčí.

Podotkl, že to nebyl o ojedinělý incident. "Policisté mimo jiné zjistili, že bylo již řešeno několik případů drobných útoků tohoto psa na lidi," doplnil mluvčí.

Naposled se v Olomouckém kraji zabýval útokem psa na člověka, tehdy ovšem s tragickým koncem, přerovský okresní soud. V dubnu uložil majiteli zvířete Lukáši Černoškovi dvouletý podmíněný trest se zkušebním odkladem na tři roky. Zvíře, kříženec argentinské dogy a stafordšírského teriéra, na konci roku 2017 usmrtil v jednom z přerovských bytů dvouleté dítě.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 22. září 2019

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď