Na pražském náměstí Na Kampě a v okolí slavily Vánoce davy lidí

foto Městská část Praha 1 se Spolkem občanů a přátel Malé Strany a Hradčan a Sdružením Nového Města pražského uspořádaly na Kampě štědrodenní rozlévání polévky, 24. prosince 2022, Praha.

Praha - Na pražské náměstí Na Kampě a okolí kolem poledne za teplého počasí dorazily na vánoční setkání davy lidí, kteří obsadili všechny dostupné lavičky. Na nich sousedé a známí rozložili vánoční cukroví a lahve s vínem. Velká skupina lidí za doprovodu kytary zpívala koledy. Mnozí využili nabídky stánků s různým druhem občerstvení a nelámali si hlavu s tradicí štědrovečerního půstu. Městská část Praha 1 se Spolkem občanů a přátel Malé Strany a Hradčan a Sdružením Nového Města pražského uspořádaly na Kampě štědrodenní rozlévání polévky.

Fotogalerie

"Pozvali jsme jak naše sousedy, lidi, kteří bydlí po obou březích Vltavy, tak i samozřejmě návštěvníky Prahy 1 a centra hlavního města. Na Kampě je připraveno 250 litrů rybí polévky, kromě toho od 13:00 budeme rozdávat polévku také v horní části Václavského náměstí a ještě mezi tím pořádá Praha 1 a její středisko sociálních služeb v poledne oběd pro osamělé seniory," řekl ČTK mluvčí Prahy 1 Petr Bidlo. "Naposledy jsme polévky rozdávali v roce 2019, poté jsme měli covidovou pauzu, takže dnes je to takové obnovení zdejší tradice," dodal.

Do parku na Kampě vzhledem k přívětivému počasí proudily davy lidí všech generací, místních obyvatel i turistů. "Nestihli jsme uspořádat firemní vánoční večírek, tak si to s kolegy vynahrazujeme tady," uvedl mladík ze skupinky slavící u jedné z laviček v parku zaplněné krabičkami s cukrovím a lahvemi se sektem.

Podobně jako v Praze 1 i na jiných místech v metropoli dostali pohoštění lidé bez domova. Vánoční oběd dnes dostanou například klienti Armády spásy v nízkoprahovém denním Centru sociálních služeb Bohuslava Bureše v Praze 7. V karlínském Azylovém domě sv. Terezie pro lidi bez přístřeší chystá štědrovečerní večeři Arcidiecézní charita Praha. Podle mediální zástupkyně charity Jarmily Lomozové počítají s pohoštěním pro 200 lidí. Na mnohých místech po celé České republice se tradice štědrovečerního jídla vrátila po dvouleté koronavirové pauze.

Již v pátek 23. prosince rozléval na Staroměstském náměstí rybí polévku dosluhující pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Charitativní akce pokračují i v neděli. V Praze se pražský arcibiskup Jan Graubner v Arcibiskupském paláci zúčastní tradičního vánočního oběda pro lidi, kteří se ocitli na okraji společnosti.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 26. září 2023

Očekáváme v 19:00 19°C

Celá předpověď