Na pražské kandidátce Spolu jsou Feri, Svoboda, Benda nebo Kolář

foto Poslanec TOP 09 Dominik Feri a předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová na snímku z 3. října 2020 při vyhlášení výsledků krajských a senátních voleb 2020.

Praha - Na pražské kandidátce Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) pro podzimní sněmovní volby jsou například poslanci Dominik Feri (TOP 09), Bohuslav Svoboda či Marek Benda (oba ODS) nebo starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09). Koalici do voleb povede předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, lídryní ODS a dvojkou kandidátky je poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS). Koalice dnes kandidátku a své priority představila na tiskové konferenci na Petříně.

Prvním kandidátem za KDU-ČSL je na pátém místě zastupitel Prahy 12 a lékař Tom Philipp.

Benda je na třetím místě listiny, čtvrtý je Feri, šestý Svoboda a sedmý další občansko-demokratický poslanec Pavel Žáček. Na osmé pozici pedagožka a starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková za ODS, na devátém místě Kolář a první desítku uzavírá farmaceut a zastupitel hlavního města Prahy Petr Fifka, kandidát ODS.

Pekarová Adamová dnes jako zásadní priority vyzdvihla podporu živnostníků a podnikatelů zasažených koronavirovou krizí, flexibilnější trh práce nebo zřizování dalších sociálních služeb. Důraz chce Spolu klást také na ekologii a ochranu ovzduší.

Černochová mezi své programové priority zařadila udržení prozápadního směru české politiky a transatlantické vazby a také školství. Za důležité považuje, aby se prezenční výuka vrátila na všechny úrovně školství včetně středních a vysokých škol.

Philipp má za důležité rychle převést zdravotnická zařízení do běžného režimu, dalšími prioritami jsou pro něj rodina a doprava.

Například na 15. místě kandidátky se nachází tlumočník a někdejší kandidát do Senátu či Evropského parlamentu Hayato Okamura za KDU-ČSL.

Koalici Pirátů a STAN do voleb v metropoli povede poslankyně Olga Richterová (Piráti). Kandidátku ČSSD v Praze má vést bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček, s ohledem na vnitrostranický vývoj se to však ještě může změnit. Vládní ANO zatím o kandidátech jasno nemá, stejně jako SPD.

Prvních deset kandidátů na pražské kandidátní listině koalice Spolu:

Pořadí Jméno Povolání Strana
1. Markéta Pekarová Adamová předsedkyně TOP 09, poslankyně TOP 09
2. Jana Černochová starostka Prahy 2, poslankyně ODS
3. Marek Benda poslanec ODS
4. Dominik Feri poslanec, právník TOP 09
5. Tom Philipp lékař, přednosta Kliniky revmatologie a rehabilitace 3. LF UK a FTN KDU-ČSL
6. Bohuslav Svoboda lékař, poslanec ODS
7. Pavel Žáček historik, pedagog, poslanec ODS
8. Renáta Zajíčková pedagožka, starostka Prahy 5 ODS
9. Ondřej Kolář starosta Prahy 6 TOP 09
10. Petr Fifka farmaceut, zastupitel hlavního města Prahy ODS

 

Zdroj: Koalice Spolu

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je neděle 16. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 1°C

Celá předpověď