Požár vraků aut v Kladně je uhašen, škoda je nulová

foto Hasiči ukončili ráno 15. února 2020 zásah u požáru 80 autovraků v Kladně. Požár v městské části Dubí se rozhořel předchozí den odpoledne a nezpůsobil žádnou škodu. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele zahoření jednoho z autovraků při manipulaci na skládce. Hasiči nařídili majiteli vrakoviště dvoudenní dohled, aby se oheň případně znovu nerozhořel.

Kladno - Hasiči dnes ráno v 08:00 ukončili zásah u požáru 80 autovraků v Kladně. Požár v městské části Dubí se rozhořel v pátek po 14:00 odpoledne a nezpůsobil žádnou škodu. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele zahoření jednoho z autovraků při manipulaci na skládce. Hasiči nařídili majiteli vrakoviště dvoudenní dohled, aby se oheň případně znovu nerozhořel. ČTK to dnes řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Fotogalerie

Vraky byly naskládané na hromadě o rozměrech zhruba 60 krát 30 metrů. Hasiči proti ohni bojovali nejen vodou, ale i těžkou pěnou. Vyhlášený byl nejdříve druhý, později třetí stupeň poplachu ze čtyř možných.

"Jelikož z požářiště vycházel hustý černý dým, povolal velitel zásahu na místo Chemickou laboratoř Kamenice, která po příjezdu začala s měřením škodlivých látek v ovzduší v blízkosti požáru i ve směru šíření kouře," řekla Fliegerová. Žádné nebezpečné hodnoty naměřené nebyly, lidem v okolních obcích ale hasiči doporučili nevětrat.

Video: Požár na vrakovišti u Kladna
14.02.2020, 18:56, autor: HZS Středočeského kraje, zdroj: PR

Při zásahu se hasiči potýkali s nedostatkem vody, kterou museli na místo přivážet. Následně napustili kontejner vodou se smáčedlem, do kterého speciální technika vždy ponořila jedno vozidlo, které pak za pomoci dalšího kontejneru odvážela na volné prostranství.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je neděle 27. září 2020

Očekáváme v 13:00 12°C

Celá předpověď